Wielki Tydzień 2021

Wielki Tydzień upamiętnia ostatni tydzień życia Jezusa, ostatnie Jego chwile, które mają niezmierzoną cenę dla naszego zbawienia. W Niedzielę Palmową wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, słuchamy ewangelicznego opisu tych wydarzeń zbawczych oraz błogosławimy palmy.
 • W Wielkim Tygodniu spowiadamy do środy włącznie.
 • Do chorych pozostających w domach z posługą sakramentalną udamy się w Wielką Środę (31 marca) od godz. 14.00. Chorych zapisujemy w zakrystii lub w kancelarii.
 • Przypominamy o obowiązującym limicie osób uczestniczących w liturgii w naszym kościele (ok. 30 osób nie licząc osób sprawujących posługę). Osoby pozostające w domach zachęcamy do uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem środków masowego przekazu (szczegóły transmisji telewizyjnych znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii).
 • Dziękujemy wszystkim za wspólną odpowiedzialność i stosowanie się do wytycznych władz państwowych
 • Słuchając w domu Mszy św. transmitowanej przez radio, telewizję czy internet, spróbujmy zachowywać się tak, jakbyśmy byli w kościele (skupienie, postawy ciała, zaangażowanie). Niech nasze domy staną się Domowymi Kościołami.

 

 • Przed nami Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
 • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
  • Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  • następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji – ciemnicy.
  • czuwanie modlitewne do 21.00
 • Wielki Piątek – dzień męki i śmierci na krzyżu Jezusa Chrystusa.
  • zachowujemy post ścisły. O 8.00 modlitwa Liturgią Godzin.
  • w godzinie śmierci Jezusa o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 17.15 droga krzyżowa dla wszystkich.
  • o godz. 18.00 liturgia Męki Pańskiej.
  • adoracja krzyża w czasie liturgii (oraz później przy grobie) bez ucałowania krzyża – tylko przez podejście i przyklęknięcie lub skłon.
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim w prezbiterium
  • adoracja indywidualna do północy (od godz. 22.00 adoruje młodzież).
 • Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pańskim i rozważania Męki i Śmierci Chrystusa.
  • poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w kościele i wokół kościoła w godz. od 8.00 do 14.00 co pół godziny. Prosimy zachowywać dystans oraz przestrzegać limitu osób w czasie nawiedzania Grobu Pańskiego w kościele.
  • przy kościele będziemy mogli wtedy zostawić dar dla ubogich i potrzebujących.
  • rodziny, które nie będą mogły być na poświeceniu pokarmów błogosławią pokarmy w domu (podobnie jak w ubiegłym roku). Przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego należy wtedy odmówić przygotowane modlitwy (tekst modlitw został zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w dzisiejszym Parafianinie).
 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
  • liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz.19.00 (początek w kościele): śpiew orędzia wielkanocnego, liturgia słowa, liturgia chrzcielna (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych) i liturgia eucharystyczna.
  • nie będzie adoracji przy Grobie Pana Jezusa po liturgii wigilii paschalnej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

 • Msza św. o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną wokół kościoła (prosimy zachowywać dystans).
 • pozostałe Msze św. w Wielkanoc od godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
 • Msze św. w II dzień świąt o godz. 7.00, 00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
 • Codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.