Kult św. Rity w naszej parafii jest znany od dawna. Od wielu lat nasi parafianie jeździli do Krakowa, do kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej, na comiesięczne modlitwy. Wiele razy prosili nas – duszpasterzy – o zainteresowanie się postacią św. Rity.

W maju 2016 r. grupa parafian udała się do Cascii – miejsca związanego ze św. Ritą. Tam spontanicznie zrodziła się myśl ufundowania do kościoła figury włoskiej zakonnicy. 22 maja 2016 r. figura została uroczyście poświęcona i umieszczona w tzw. Kaplicy Świętych w przedsionku kościoła. Od tego dnia kult Świętej bardzo się rozwinął. Każdego dnia obserwujmy ludzi, którzy modlą się przed obliczem św. Rity. Zawsze stoją przed jej figurą świeże róże.

22 dnia każdego miesiąca odprawiana jest Msza św., w czasie której modlimy się za wszystkich czcicieli św. Rity, o dobry wybór żony i męża, o dar macierzyństwa oraz za cierpiących na choroby nowotworowe. W czasie Mszy św. zostają poświęcone róże, które wierni zabierają do domów, a po Mszy św. odprawiamy specjalne nabożeństwo. Z każdym miesiącem w tych modlitwach uczestniczy coraz więcej osób. Wiele osób uczestniczy w tych Mszach św. za pośrednictwem transmisji internetowej „na żywo”.

Klika osób poinformowało nas, że udało im się wyprosić za wstawiennictwem św. Rity specjalne łaski, m.in.: po 12 latach małżeństwa pewni małżonkowie spodziewają się dziecka; były przypadki, że osoby po żarliwej modlitwie rozwiązały kłopoty ze znalezieniem pracy; św. Rita wspomogła także kilka osób chorych, którym poprawiły się wyniki badań. Już założyliśmy „Księgę łask wyproszonych za wstawiennictwem św. Rity”, gdzie wszystkie te przypadki spisujemy. Księga znajduje się w kościele – w kaplicy Świętej Rodziny. Prosimy, aby do niej wpisywać nie tyle prośby do św. Rity, ale podziękowania za otrzymane łaski.

Pod koniec 2016 r. rozpoczęliśmy starania o otrzymanie z Rzymu – z Domu Generalnego Księży Augustianów relikwii św. Rity, które poparł m.in. Ksiądz Biskup. Starania te zostały uwieńczone sukcesem. 22 maja 2017 r. wprowadzenia relikwii do naszego kościoła dokonał ks. dr Adam Perz, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Od maja 2017 r. co miesiąc zapraszamy do przewodniczenia modlitwom innego księdza, a w czasie homilii pochylamy się na kolejnymi wezwaniami z Litanii do św. Rity.