Duszpasterze

PROBOSZCZ:
Ks. kan. Janusz Mularz – urodzony 12 września 1954 r. w Koszycach, pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Książnicach Wielkich, magister teologii, wyświęcony na prezbitera 27 maja 1979 r. w Kielcach, członek Rady Kapłańskiej Diecezji Kieleckiej, od 2003 r. kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej w Wiślicy, w latach 2006-2016 dziekan dekanatu kazimierskiego, od 2016 r. kapelan Kazimierskiego Stowarzyszenia„Amazonki“. Imieniny obchodzi 21 listopada.

Po święceniach prezbiteratu pracował w parafiach:
1979-1981 NMP Królowej Polski w Sukowie;
1981-1987 św. Wojciecha w Książu Wielkim;
1987-1990 św. Bartłomieja w Szczekocinach;
1990-1991 św. Małgorzaty w Pierzchnicy;
1991-2006 proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Cudzynowicach

Od sierpnia 2006 r. proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej.

 ________________

WIKARIUSZ:
Ks. Wiesław Noga – urodzony 24 września 1974 r., wyświęcony na prezbitera 29 maja 1999 r. w Kielcach. Pochodzi z parafii Moskorzew. Przez ostatnie sześć lat był wikariuszem w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. Imieniny obchodzi 9 grudnia.

Od 22 sierpnia 2017 r. wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej.

 ________________

WIKARIUSZ:
Ks. Marcin Bączek – urodzony 18 marca 1989 r., wyświęcony na prezbitera 31 maja 2014 r. w Kielcach. Pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu. Przez ostatnie trzy lata był wikariuszem w Miechowie. Imieniny obchodzi 11 listopada.

Od 22 sierpnia 2017 r. wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej.

  ________________

URLOP ZDROWOTNY:
Ks. Marian Pozierak
 – urodzony 4 lutego 1956 r., pochodzi z naszej parafii, wyświęcony na prezbitera 11 czerwca 1983 r. w Kielcach. Imieniny obchodzi 1 lipca.