Ogłoszenia duszpasterskie – 25 września 2022 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dziękujemy Parafianom i Gościom za udział w modlitwach ku czci św. Rity.
  • Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kiermaszu charytatywnego (do puszek oraz przy nabywaniu ciast).
  • Kalendarz liturgiczny:
    • W poniedziałek, 26 września, Święto poświecenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach
      • W środę, 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika.
      • w czwartek, 29 września, święto Św.Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
      • w piątek, 30 września, wspomnienieśw. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła.
      • w sobotę, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
    • W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi o 7.00.
    • W najbliższą sobotę (1.10.) rozpoczynamy miesiąc październik, w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o 15.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
    • W przyszłą niedzielę, 2 października,na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
    • W przyszłą niedzielę spotkanie Róż Żywego Różańca o godz. 15.20.
    • Możemy już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy 2023.
    • Spotkania kręgu biblijnego w środy po Mszy św. popołudniowej w kościele.
    • Wyjazd na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach, w sobotę, 1 października br. o godz. 8:45 spod kościoła.
    • Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami i kandydatami do sakramentu bierzmowania z klas 8.
    • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i nasz „Parafianin”. Są także kalendarze na przyszły rok.
wypominki 2021/22
aktualizacja – środa, 12.01.2022 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej