Ogłoszenia duszpasterskie – 20 stycznia 2019 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

• Zakończyły się coroczne odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów w Waszych domach oraz za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz dla księży.
  • Dziękujemy także wszystkim, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w Parafialnym Dniu Chorego, w Wieczorze Miłosierdzia oraz w koncercie „Betlejem w Kielcach”.
  • Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w naszym kościele.
  • W najbliższy wtorek, 22 stycznia, będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Msza św. o godz. 18.00. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła.
  • Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia br.) pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20). Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej szczególnej intencji, która gromadzi chrześcijan różnych wyznań.
  • Codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Kalendarz liturgiczny:
  • W poniedziałek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  • W czwartek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła
  • W piątek, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • W sobotę, 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W poniedziałek (21 stycznia) dzień babci, a we wtorek (22 stycznia) dzień dziadka. Pamiętajmy o nich we wdzięcznej modlitwie.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”. Do nabycia są także kalendarze oraz „Parafianin”.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św.o godz. 9.00 będziemy gościć w naszej parafii chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie pod batutą p. Andrzeja Grudnia. Wspólne kolędowanie rozpoczniemy już kilkanaście minut przed Msza św. i będziemy kontynuować do ok. 10.30. Chór ten bierze aktywny udział w licznych uroczystościach w Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie (zwłaszcza w czasie obchodów Wielkiego Tygodnia czy Miechowskich Dni Jerozolimy). Koncertuje także w wielu parafiach naszej diecezji i poza nią, biorąc udział m.in. w przeglądach kolęd czy pieśni pasyjnych.
    Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego kolędowania.
  • Wyjazd ministrantów na zimowisko we wtorek (22 stycznia) o godz. 8.00 spod kościoła.
  • Wyjazd młodzieży z naszego dekanatu do Kielc na spotkanie (w ramach Światowych Dni Młodzieży) w najbliższą sobotę (26 stycznia) o godz. 15.00 spod kościoła. Więcej na temat Światowych Dni Młodzieży w Panamie (22-27 stycznia br.) w dzisiejszym „Parafianinie”.
  • Trwają zapisy na kulig młodzieży (sobota, 16 lutego br.).
  • Program każdego kuligów jest podobny jak w latach ubiegłych: o godz. 7.00 wyjazd spod kościoła (o godz. 6.45 zbiórka pod kościołem); o godz. 12.00 Msza św. na Krzeptówkach, a następnie kulig saniami i ciepły posiłek w góralskiej karczmie. Powrót przed godz. 24.

Kazimierza Wielka, 20 stycznia 2019 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej