Ogłoszenia duszpasterskie – 17 marca 2019 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Dzisiejsza niedziela (II niedziela Wielkiego Postu) obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu, i Solidarności z Misjonarzami – Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
  • Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace przy naszym kościele.
  • W wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
    • Droga Krzyżowa dla dzieci i starszych w piątki o godz. 17.15,
    • Droga Krzyżowa dla młodzieży oraz wszystkich którzy wcześniej nie mogą uczestniczyć o godz. 19.00.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.45.
  • W zakrystii znajduje się także Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje zobowiązania do trzeźwości i abstynencji na okres Wielkiego Postu.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
  • We wtorek (19 marca) w liturgii obchodzimy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  • W najbliższy piątek (22 marca) po raz kolejny będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 17.15 Droga krzyżowa a następnie Msza św. o godz. 18.00. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Droga krzyżowa dla młodzieży zaraz po Mszy św. (ok.19.15)
  • Codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30.
  • Spotkania kręgu biblijnego w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • Bóg zapłać za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli na ogrzewanie kościoła.
  • Kolejne spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę (23 marca) w domu parafialnym.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” oraz „Parafianin”.

Kazimierza Wielka, 17 marca 2019 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej