Ogłoszenia duszpasterskie – 17 listopada 2019 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

• Obchodzimy dziś 3. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem “Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps. 9,19).
  • Dziś także III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace w naszym kościele. W najbliższym tygodniu rozpocznie się malowanie naszego kościoła.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Warszawy.
  • Kalendarz liturgiczny:
    • W poniedziałek – 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
    • We wtorek 19 listopada- Wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.
    • W środę – 20 listopada – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
    • W czwartek-21 listopada – Ofiarowanie NMP.
    • W piątek, 22 listopada, Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
    • W niedzielę, 24 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok liturgiczny.
  • W najbliższą środę, (20 listopada) kolejny Parafialny Dzień Chorego. Początek Mszą św. o godz. 9.00.
  • W najbliższy piątek, z racji 22-go dnia miesiąca, będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Różaniec za zmarłych z wypominkami listopadowymi wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.15. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła.
  • Spotkania Kręgu Biblijnego w sali parafialnej w każdą środę, po Mszy św.
    o godz. 18.00. W środę o godz. 17.45 modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Codziennie o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które od poniedziałku Pan Organista będzie rozprowadzał w naszej parafii. Przyjęcie pobłogosławionych opłatków jest jednym ze znaków przynależności do wspólnoty parafialnej i jest naszym wyrażeniem wdzięczności Panu Organiście za jego całoroczną pracę. Opłatki można nabyć w wielu miejscach, ale skoro Wigilia jest obrzędem religijnym, zadbajmy o to, by na naszym stole znalazł się poświęcony opłatek.
  • Porządek rozprowadzania opłatków:
    • w poniedziałek, 18 listopada od godz. 9.00 – Podolany i Lolin,
    • we wtorek, 19 listopada od godz. 9.00 –
    • w środę, 20 listopada od godz. 9.00 – I cz. Wojciechowa (od Stradlic do p. Siwiec)
    • w czwartek, 21 listopada od godz. 9.00 – II część Wojciechowa i ul. Koszycka.
    • w piątek, 22 listopada, od godz. 9.00 Odonów (1 cz.- od strony Donos do szkoły)
    • sobotę, 23 listopada od godz. 9.00 – Odonów 2 cz. Od cegielni w stronę KW + nowe osiedle+ blok w Odonowie).
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Mały gość niedzielny” i nasz „Parafianin”. Są także kalendarze rolnicze, misyjne i papieskie na przyszły rok.

Kazimierza Wielka, 17 listopada 2019 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej