Ogłoszenia duszpasterskie – 19 maja 2019 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Dziś poświecenie pól od godz. 17.00: Lolin, Peperówka, Podolany i Stradlice (1 ks.); Odonów i Wojciechów (1 ks.) oraz Donosy (1 ks.)
  • Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowo-budowalne.
  • Składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w nabożeństwie fatimskim. Dziękujemy mieszkańcom Wojciechowa za zaangażowanie się w to nabożeństwo. Za miesiąc będziemy modlić się w intencji mieszkańców Odonowa.
  • Bóg zapłać także za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych powołań. W najbliższą sobotę, 25 maja, w kieleckiej katedrze 6 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie.
  • Dziękujemy także za modlitwę i obecność wszystkim uczestnikom Parafialnego Dnia Chorego.
  • Spotkania kręgu biblijnego we wtorki po Mszy św. popołudniowej.
  • W środę, 22 maja, obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. Jak co miesiąc będziemy zanosić nasze modlitwy ze jej wstawiennictwem. O godz. 17.45 nabożeństwo majoweO godz. 18.00 uroczysta Msza św. której przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. dr Władysław Sowa, profesor WSD w Kielcach. Nasze intencje modlitewne możemy wypisać na karteczkach i złożyć je przy ołtarzach bocznych. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Poświęcone zostaną także wszystkie dewocjonalia, które będzie można nabyć przed Mszą św.
  • Codziennie o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, w środy o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartki o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. popołudniowej (poza czwartkiem).
  • W najbliższa sobotę (25 maja) zapraszamy na V dekanalną majówkę rowerową. Początek przy kościele o godz. 13.00, a zakończenie przy ognisku w Plechowie. Szczegóły trasy na plakatach. Niepełnoletni musza mieć pisemną zgodę rodziców/opiekunów.
  • W najbliższą sobotę (25 maja) spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w domu parafialnym.
  • Paczki żywnościowe z Caritas kieleckiej będą wydawane w Archaniele w poniedziałek i wtorek (20-21 maja) w godz. od 8.00 do 16.00, a w środę (22 maja) o 8.00 do 13.00.
  • Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca br. (wyjazd w piątek, 31 maja, o 22.00, a powrót w niedzielę rano, 2 czerwca). Szczegóły u księży wikariuszy.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową „Sanktuaria Bałkanów” w terminie 21-28 czerwca 2019 r. Koszt 1700 zł + 55 euro. Zapisy z wpłatą zaliczki 300 zł. Bliższe informacje u ks. Marcina.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” oraz „Parafianin”.

Kazimierza Wielka, 19 maja 2019 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej