Ogłoszenia duszpasterskie – 22 maja 2022 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Składamy Bóg zapłać za obecność i modlitwę na poświęcaniu pól oraz za udekorowanie figur i krzyży na ten dzień oraz przez cały miesiąc. Terminy Mszy św. o szczęśliwe urodzaje oraz w intencji mieszkańców:
    • Wojciechowa, 12 czerwca, godz. 12.00
    • Podolan, Lolina i Peperówki, 17 czerwca godz. 18.00
    • Stradlic, 18 czerwca, godz.18.00
    • Odonowa – 19 czerwca 12.00
    • Donos – 22 czerwca, 18.00
    • Kazimierzy Wielkiej, 23 czerwca 18.00 (zakończenie oktawy Bożego Ciała).
  • Dziś, w niedzielę, 22 maja, pod przewodnictwem ks. Biskupa, o godz. 18.00 (dodatkowa Msza św.) będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity z Cascii, zakonnicy, z racji jej liturgicznego wspomnienia. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Przed Mszą św., jak co miesiąc, będziemy mogli wypisać na karteczkach nasze osobiste intencje modlitewne. O godz. 15 nabożeństwo majowe i koronka do św. Rity.
  • Biskup dokona wtedy poświecenia zakupionych kielichów oraz otwarcia nowych garaży przy plebanii.
  • Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. popołudniowej. Zachęcamy także do śpiewania Litania Loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
  • Kalendarz liturgiczny:
  • We wtorek, 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • W czwartek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; modlimy się wtedy za nasze mamy w dniu ich święta.
  • W sobotę, 28 maja – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
  • W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45, a codziennie o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Spotkania kręgu biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej.
  • Przygotowanie liturgiczne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek, 27 maja, po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Także w piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • VII dekanalna majówka rowerowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 maja br. Początek przy altankach nad zbiornikiem retencyjnym o godz. 15.45, a zakończenie ogniskiem przy remizie w Krzyszkowicach. Niepełnoletni musza mieć pisemną zgodę rodziców/opiekunów
    • W przyszłą w niedzielę, 29 maja, obchodzić będziemy uroczystość wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Organizujemy wyjazd młodzieży na ogólnopolskie spotkanie młodzieży w Lednicy koło Poznania w sobotę 4 czerwca br. Bliższy informacje u księży.

wypominki 2021/22
aktualizacja – środa, 12.01.2022 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej