Ogłoszenia duszpasterskie – 17 października 2021 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

• Składamy podziękowania za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a także za wsparcie naszej młodzieży poprzez zakup kremówek.
  • Dziękujemy mieszkańcom Odonowa za przygotowanie i poprowadzenie nabożeństwa fatimskiego oraz za złożone ofiary na kwiaty.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 15.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
  • Kalendarz liturgiczny
    • W poniedziałek, 18 października, święto Św. Łukasza, ewangelisty.
    • We wtorek, 19 października, wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
    • W środę, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera.
    • W piątek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  • Osoby, które chcą korzystać z pomocy żywnościowej Caritas mogą już zgłaszać się do MOPS w Kazimierzy Wielkiej.
  • W najbliższy piątek, 22 października, Msza św. o godz. 18.00 z racji comiesięcznych modlitw ku czci św. Rity. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Przed Mszą św., jak co miesiąc, będziemy mogli wypisać na karteczkach nasze osobiste intencje modlitewne. O 17.30 różaniec, który poprowadzą „Amazonki”.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy tydzień misyjny. Modlitwą i ofiarą do puszek wesprzemy Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.
  • Zbliża się Uroczystość Wszystkich świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o zachowanie czystości na naszym parafialnym cmentarzu.
  • Wyjazd do kina na film „Fatima” w czwartek, 21 października o godz. 17:45 spod kościoła.
  • Możemy już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2022, a także wypominki za naszych bliskich zmarłych. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki do wpisywania wypominków jednorazowych (w oktawie Wszystkich Świętych) i listopadowych (w każdy piątek listopada o 18.30 w kościele różaniec za zmarłych).
  • Przypominamy także o obowiązku wnoszenia opłat za wywóz śmieci z cmentarza parafialnego (20 zł na rok) oraz opłaty administracyjnej (co 20 lat).
  • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 31 października, odbędzie się Noc Świętych – czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych. Bliższe informacje podamy za tydzień.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, nasz „Parafianin” oraz „Gość Specjalny”. Są także katolickie kalendarze na 2022 rok.

Kazimierza Wielka, 17 października 2021 r.

APEL KIELECKIEJ POLICJI

Oszust może odwiedzić cię lub skontaktować się z Tobą jako osoba bliska, policjant, urzędnik, sprzedawca, pracownik służby zdrowia lub spółdzielni.

Nadmierna ufność, roztargnienie czy tez brak należytej ostrożności to najczęstsze słabości, które wykorzystywane są przez oszustów, a wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad, które uchronią przed utratą dóbr materialnych.

ZAPAMIĘTAJ!

• Policja wykonując swoje obowiązki służbowe nigdy nie będzie żądać od Ciebie czy Twoich bliskich przekazania pieniędzy!
  • Nie udzielaj przez telefon informacji dotyczących danych osobowych, numerów kont bankowych, haseł do nich oraz danych dotyczących Twojego stanu majątkowego.
  • Jeśli ktoś obcy prosi Cię o otwarcie drzwi, zapytaj o cel wizyty. Gdy ta osoba stwierdzi, że jest przedstawicielem policji, elektrowni itp. poproś O okazanie odpowiedniego dokumentu potwierdzającego jego funkcję.
  • Nigdy nie dawaj pieniędzy obcym osobom nawet jeżeli ktoś twierdzi,  że jest znajomym Twoich dzieci lub wnucząt. Jeżeli wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać nie wahaj się i natychmiast zawiadom Policję dzwoniąc pod 112.
  • Nigdy nie podejmuj pochopnych decyzji pod wpływem chwili, daj sobie czas do namysłu…i nie wierz w cudowne okazje, promocje i wygrane…, nie ma takich!
  • Nie odpowiadaj na nieznane telefony i sms-y informujące o rzekomych wygranych – mogą one dużo kosztować!

W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości powiadom Policję dzwoniąc na nr 112

Apelujemy również do osób młodych – informujcie Waszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą wykorzystać ich ufność i życzliwość.

WYPOMINKI 2020/21 (aktualizacja) 06.04.2021 r.)

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej