Ogłoszenia duszpasterskie – 15 września 2019 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowej oraz wizytacji kanonicznej.
  • Gratulujemy młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania i dziękujemy ich rodzicom, za całoroczną współpracę, a także dar ołtarza złożony dla parafii oraz kwiaty, za które dziękujemy także wczorajszym nowożeńcom.
  • Dziękujemy całej asyście procesji odpustowej: strażakom, ministrantom, scholi młodzieżowej oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowych.
  • Dziękujemy mieszkańcom Donos, którzy przygotowali i poprowadzili modlitwę na nabożeństwie fatimskim. Za miesiąc o poprowadzenie modlitwy prosimy mieszkańców Kazimierzy Wielkiej.
  • W najbliższą środę, 18 września, kolejny Parafialny Dzień Chorego. Początek Mszą św. o godz. 9.00.
  • Także w najbliższą środę, 18 września, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w sali parafialnej.
  • W najbliższy piątek (20 września) kolejny Wieczór Miłosierdzia o godz. 18.00.
  • Kalendarz liturgiczny:
    • W środę, 18 września – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży.
    • W piątek, 20 września – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
    • W sobotę, 21 września – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mateusza z racji imienin.
  • W najbliższą niedzielę, 22 września, dodatkowa Msza św. o godz. 18.00 z racji comiesięcznych modlitw ku czci św. Rity. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Przed Mszą św., jak co miesiąc, będziemy mogli wypisać na karteczkach nasze osobiste intencje modlitewne. W tym miesiącu będziemy gościć wspólnotę neokatechumenatu, która ubogaci naszą liturgię śpiewem.
  • Codziennie o godz. 15.00 odmawiamy w naszym kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W środę o godz. 17.45 modlimy się Nowenną do MBNP
  • Organizujemy wyjazd na kolejny Rajd Świętokrzyski w sobotę, 28 września br. Zapisy w zakrystii i u katechetów. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych.
  • Organizujemy także wyjazd na XI Diecezjalną Pielgrzymkę Wspólnot Żywego Różańca do opactwa cystersów w Jędrzejowie, w sobotę 5 października br. Zapisy w zakrystii.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Mały gość niedzielny” i nasz „Parafianin”.

Kazimierza Wielka, 15 września 2019 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej