Ogłoszenia duszpasterskie – 12 stycznia 2020 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
 Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegły poniedziałek uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli.
 Wyjazd grup Kolędników Misyjnych z naszej parafii na diecezjalny zjazd grup kolędniczych do Miechowa w sobotę, 25 stycznia br.
 Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas w Waszych domach oraz za składane ofiary.
 Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

PONIEDZIAŁEK 13 stycznia 2020 r. od godz. 15.30 ul. Kolejowa
ul. Jabłonowska

WTOREK 14 stycznia 2020 r. od godz. 15.30 ul. Miodowa,
ul. Gruszkowa, ul. Harcerska,
ul. Cicha, ul. Krótka

ŚRODA 15 stycznia 2020 r. od godz. 15.30 ul. Łabądź, ul. Niecała,ul. Zielona, ul. Nowa Wieś

CZWARTEK 16 stycznia 2020 r. od godz. 15.30 ul. Armii Krajowej, ul.Okrężna, ul. Kościuszki, al. Parkowa, ul. Reja.

PIĄTEK 17 stycznia 2019 r. od godz. 15.30 ul. Agrestowa
ul. Murarska

SOBOTA 18 stycznia 2020 r. od godz. 9.00 Kolęda dodatkowa dla rodzin, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Zapisy w zakrystii.

 Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii.
 W najbliższą środę, 15 stycznia, kolejny Parafialny Dzień Chorego. Początek Mszą św. o godz. 9.00. A w najbliższy piątek (17 stycznia) Wieczór Miłosierdzia o godz. 18.00.
 W środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a codziennie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 W najbliższą sobotę (18 stycznia) rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2). Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej szczególnej intencji, która gromadzi chrześcijan różnych wyznań.
 Organizujemy wyjazd na kulig do Zakopanego.
 dla dzieci z opiekunami – w poniedziałek, 27 stycznia (I tydzień ferii);
 dla dorosłych – w sobotę, 15 lutego;
Program kuligu jest podobny jak w latach ubiegłych: o godz. 7.00 wyjazd spod kościoła; o godz. 12.00 Msza św. na Krzeptówkach, a następnie kulig saniami i ciepły posiłek w góralskiej karczmie. Powrót przed godz. 24. Koszt 140 zł. Zapisy z wpłatą oraz podaniem dokładnych danych.
 Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane przy naszym kościele (III niedziela miesiąca).
 Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „Misji Dzisiaj”, „Małego gościa niedzielnego’ dla dzieci i „Parafianina”.

Kazimierza Wielka, dnia 12 stycznia 2020 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej