Ogłoszenia duszpasterskie – 29 listopada 2020 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

• Rozpoczęliśmy dziś Adwent, czas oczekiwania na Boże Narodzenie, ale także przygotowania na ostateczne i chwalebne przyjście Chrystusa na ziemię.
  • Podczas adwentu będą sprawowane Msze Święte o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: o godz. 7.00, o 18.00 dla dzieci. Dzieci będą otrzymywały obrazki do wklejenia na plansze oraz będą losowały figurkę Matki Bożej oraz św. Józefa. Tegoroczne Roraty przybliżą dzieciom tajemnicę Mszy św. Zapraszamy także do uczestniczenia online przez transmisję internetową z naszego kościoła.
  • Z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy dziś nowy rok duszpasterski o Eucharystii, którego hasłem jest „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, mottem biblijnym: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32). Apel pasterzy Kościoła w Polsce w dzisiejszym „Parafianinie”.
  • W tym roku z powodu pandemii, opłatki nabywamy tylko w zakrystii, w kancelarii oraz u Pana Organisty na chórze. Przyjęcie pobłogosławionych opłatków jest jednym ze znaków przynależności do wspólnoty parafialnej i jest naszym wyrażeniem wdzięczności Panu Organiście za jego całoroczną pracę. Zadbajmy o to, by na naszym stole znalazł się poświęcony opłatek. Zatroszczmy się także o opłatek dla samotnych, chorych i wszystkich, którzy sami nie będą mogli przyjść do kościoła.
  • Dniem spowiedzi adwentowej będzie sobota przed IV niedzielą adwentu -19 grudnia. Msze św. z naukami w tym dniu wg porządku niedzielnego (7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00). Przez cały adwent służmy posługą w konfesjonale – ok.15 min. przed każdą Mszą św. oraz w czasie Mszy św.
  • Do chorych z posługą sakramentalną przed świętami udamy się w środę, 23 grudnia. Prosimy zapisywać swoich bliskich w zakrystii czy w kancelarii. Comiesięczne odwiedziny chorych bez zmian w najbliższy I piątek (4 grudnia) od godz. 14.00.
  • W przyszłą niedzielę (6 grudnia) po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Róż Żywego Różańca. A o godz.15.30 modlitwa różańcowa.
  • Kalendarz liturgiczny:
    • W poniedziałek, 30 listopada, święto św. Andrzeja, Apostoła.
    • W czwartek, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
    • W piątek, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
    • W niedzielę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  • Także w przyszłą niedzielę (tradycyjnie w II niedzielę adwentu) przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
    • W I czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. O 30 nabożeństwo papieskie
    • W I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po porannej Mszy św. Spowiedź rano, w czasie Mszy św., oraz po południu od godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień od godz. 7.30 do 18. Zapraszamy do adoracji indywidualnej. W każdy I piątek wspieramy naszą modlitwą i ofiarą materialną Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej. Na ten cel zostanie zebrana piątkowa taca.
    • W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi o 7.00.
  • Prosimy zgłaszać ewentualne błędy w wypominkach rocznych czy opłatach cmentarnych w systemie internetowym GroboNet.
  • Prosimy o zachowanie czystości na naszym parafialnym cmentarzu. Suche kwiaty wrzucamy do specjalnie przygotowanego miejsca.
  • Spotkania Kręgu Biblijnego w kościele w każdą środę, po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W środę o godz. 17.45 modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Codziennie o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Trwamy na modlitwie o ustanie pandemii, o uzdrowienie dla chorych, o pomoc i roztropność dla wszystkich służb. Zadbajmy w tym czasie o osoby starsze i samotne.
  • Przypominamy o prewencyjnych środkach ostrożności w naszym kościele:
    • może przybywać około 40 osób (1 osoba na 15 m2).
    • obowiązuje nas nakaz zakrywanie nosa i ust.
    • Komunię świętą przyjmujmy na rękę lub tradycyjnie do ust.
    • osoby przyjmujące Komunie św. na rękę prosimy o dezynfekcje dłoni korzystając z płynów dezynfekcyjnych znajdujących się na ołtarzach bocznych.
    • osoby pozostające w domach zachęcamy uczestnictwa we Mszy za pośrednictwem środków masowego przekazu (na stronie internetowej naszej parafii znajduje się harmonogram transmisji Mszy świętych)
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Promyczek dobra” dla dzieci, „Misje dzisiaj” oraz nasz „Parafianin”. Są także katolickie kalendarze na 2021 oraz świece Caritas „Wigilijne Pomocy Dzieciom”.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej