Ogłoszenia duszpasterskie – 21 lutego 2021 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• W minioną środę (17 lutego) rozpoczęliśmy w liturgii Wielki Post, czyli okres czterdziestodniowej pokuty i nawrócenia. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
    • Droga Krzyżowa dla dzieci i starszych w piątki o godz. 17.15,
    • Droga Krzyżowa dla młodzieży (zwłaszcza przygotowującej się do bierzmowania) oraz wszystkich, którzy wcześniej nie mogą uczestniczyć o godz. 19.00.
    • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.45.
  • Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się dziś po Mszy św. o godz. 16.00 w sali parafialnej.
  • Jutro, w poniedziałek, 22 lutego, będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Podczas Mszy św. o godz. 18 zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. O 17.30 koronka do św. Rity.
  • Dziś po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na ogrzewanie kościoła.
  • Jak co roku II niedziela Wielkiego Postu obchodzona będzie w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu, i Solidarności z Misjonarzami-Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
  • Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę, 27 lutego, w kościele o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa.
  • Codziennie w naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a w środy o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Spotkanie kręgu biblijnego w najbliższą środę, 24 lutego, po Mszy św. wieczornej.
  •   Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa w niedzielę, 7 marca 2021 r. Wyjazd z Kazimierzy Wielkiej o godz. 14. Koszt ok. 50 zł.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Misje dzisiaj” oraz nasz „Parafianin”.

WYPOMINKI 2020/21

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej