WYPOMINKI 2024 (akt. 06.01.2024 r.)

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Dziś na Mszy św. o 10:30 wręczenie książeczek dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
  • Najbliższy wtorek, 19 marca, to dzień spowiedzi wielkopostnej. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 11.00, 16:30 i 18:00. Spowiedź od godz. 8.30 do 12.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00. Zadbajmy o obecność w tym dniu i przystąpienie do spowiedzi (zwłaszcza dzieci i młodzieży). Pamiętajmy także w naszych modlitwach Misjach Świętych, które będziemy przeżywać po Wielkanocy (od 14 do 21 kwietnia br.).
  • Do chorych pozostających w domach z posługa sakramentalną przed świętami udamy się w piątek, 22 marca, od godz. 15.
  • W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:
    • o godz. 17:15 – prowadzone przez kazimierskie Amazonki.
    • godz. 19:15 – po zakończeniu modlitw ku czci św. Rity.
  • W najbliższy piątek, 22 lutego będziemy po raz kolejny zanosić nasze modlitwy ku czci św. Rity. Podczas Mszy św. o 18:00 zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Jak co miesiąc, będziemy mogli wypisać na karteczkach nasze osobiste intencje modlitewne. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Msze św. za dusze cierpiące w czyśćcu.
  • W zakrystii możemy zapisać się na nocną Drogę krzyżową ze Skalbmierza do Kazimierzy Małej (przez Topolę, Cudzynowice, Hołdowiec i Jakuszowice) w najbliższy piątek, 22 marca. Początek o godz. 18:00 w Skalbmierzu. Wyjazd 17:45 spod kościoła.
  • W przyszłą niedzielę Droga Krzyżowa ulicami Kazimierzy Wielkiej. Początek o 18.30 w naszym kościele, zakończenie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału.
  • Za tydzień, w Niedzielę Palmową,będziemy mogli złożyć nasze ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do grobu i ciemnicy.
  • Organizujemy pielgrzymkę 31.05.- 02.06.2024: Święta Lipka – Stoczek Klasztorny – Gietrzwałd – Kanał Elbląski – Pelplin – Rywałd – Biskupin – Gniezno – Licheń. Koszt 1150 zł. Zapisy (do końca marca) i szczegóły u ks. Krzysztofa.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i nasz „Parafianin”.
  • Zachęcamy do włączenia się w Nowennę „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, która zanoszona będzie za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w dniach 16-24 marca br.