Ogłoszenia duszpasterskie – 25 lipca 2021 r.

NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

25.07.2021 r.

• W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa na zakończenie każdej mszy św. odmaówimy specjalną modlitwę w intencji wszystkich kierujących jakimikolwiek pojazdami i poświęcimy pojazdy mechaniczne. Przy okazji poświęcenia można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy pochodzących z naszej diecezji – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”.
    • Składamy serdeczne podziękowania gościom i parafianom za liczny udział w modlitwach ku czci św. Rity. Cieszy nas, że kult tej świętej w naszym kościele szerzy się coraz bardziej i przyciąga w każdym miesiącu pielgrzymów z nowych parafii i miejscowości.
    • Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a w środy o godz. 17.45. Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • W niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa do trzeźwości i abstynencji.
    • Także w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św.
      za poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego w 77 rocz. Rzeczpospolitej Partyzanckie Zachęcamy do udziału!
    • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
    • w poniedziałek – św. Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej
    • w czwartek- św. Marty, dziewicy
    • w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
    • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

APEL KIELECKIEJ POLICJI

Oszust może odwiedzić cię lub skontaktować się z Tobą jako osoba bliska, policjant, urzędnik, sprzedawca, pracownik służby zdrowia lub spółdzielni.

Nadmierna ufność, roztargnienie czy tez brak należytej ostrożności to najczęstsze słabości, które wykorzystywane są przez oszustów, a wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad, które uchronią przed utratą dóbr materialnych.

ZAPAMIĘTAJ!

• Policja wykonując swoje obowiązki służbowe nigdy nie będzie żądać od Ciebie czy Twoich bliskich przekazania pieniędzy!
  • Nie udzielaj przez telefon informacji dotyczących danych osobowych, numerów kont bankowych, haseł do nich oraz danych dotyczących Twojego stanu majątkowego.
  • Jeśli ktoś obcy prosi Cię o otwarcie drzwi, zapytaj o cel wizyty. Gdy ta osoba stwierdzi, że jest przedstawicielem policji, elektrowni itp. poproś O okazanie odpowiedniego dokumentu potwierdzającego jego funkcję.
  • Nigdy nie dawaj pieniędzy obcym osobom nawet jeżeli ktoś twierdzi,  że jest znajomym Twoich dzieci lub wnucząt. Jeżeli wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać nie wahaj się i natychmiast zawiadom Policję dzwoniąc pod 112.
  • Nigdy nie podejmuj pochopnych decyzji pod wpływem chwili, daj sobie czas do namysłu…i nie wierz w cudowne okazje, promocje i wygrane…, nie ma takich!
  • Nie odpowiadaj na nieznane telefony i sms-y informujące o rzekomych wygranych – mogą one dużo kosztować!

W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości powiadom Policję dzwoniąc na nr 112

Apelujemy również do osób młodych – informujcie Waszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą wykorzystać ich ufność i życzliwość.

WYPOMINKI 2020/21 (aktualizacja) 06.04.2021 r.)

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej