Ogłoszenia duszpasterskie – 20 września 2020 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

• Gratulujemy młodzieży, która w piątek przyjęła sakrament bierzmowania i dziękujemy ich rodzicom, za całoroczną współpracę, a także dar ołtarza złożony dla parafii oraz kwiaty.
  • Dziękujemy mieszkańcom Donos, którzy przygotowali i poprowadzili modlitwę na nabożeństwie fatimskim. Za miesiąc o poprowadzenie modlitwy prosimy mieszkańców Kazimierzy Wielkiej.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowych, zwłaszcza zaangażowanym podczas procesji: niosących obrazy, chorągwie i feretrony, strażakom z Podolan i ministrantom.
  • Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz kosztownej operacji Gabrysi Gorgoń, uczennicy klasy 7, naszej parafianki. Zachęcamy do wsparcia tej akcji. Kwestują wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy SSP nr 1 w KW.
  • Składamy Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na Ziemię Świętą.
  • W najbliższy wtorek, 22 września, Msza św. o godz. 18.00 z racji comiesięcznych modlitw ku czci św. Rity. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Przed Mszą św., jak co miesiąc, będziemy mogli wypisać na karteczkach nasze osobiste intencje modlitewne. O 17.30 koronka do św. Rity.
  • W najbliższą sobotę (26 września) w naszej parafii przed południem odbędzie się Dekanalny Dzień Ministranta. Zapraszamy wszystkich ministrantów oraz kandydatów na wspólną Mszę św. i spotkanie na placu przy plebanii.
  • Kalendarz liturgiczny:
    • W poniedziałek, 21 września – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mateusza z racji imienin;
    • W środę, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
    • W sobotę, 26 września – Święto poświecenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach
  • Spotkania kręgu biblijnego w środy po Mszy św. popołudniowej w kościele.
  • Codziennie o godz. 15.00 odmawiamy w naszym kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W środę o godz. 17.45 modlimy się Nowenną do MBNP.
  • W kościele nadal obowiązuje nakaz zakrywanie nosa i ust.
  • Możemy już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy 2021.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Promyczek dobra” dla dzieci oraz nasz „Parafianin”.
  • Informacja na temat powszechnego spisu rolnego jest umieszczona w gablocie ogłoszeń.

WYPOMINKI 2019/20

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej