Ogłoszenia duszpasterskie – 14 lipca 2019 r.

• W środę zapraszamy wszystkich seniorów – emerytów i rencistów na Parafialny Dzień Radości, który rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy św. wakacyjne spotkanie przy kawie w Domu Parafialnym.
  • Także w środę o godz. 17.45 modlimy się Nowenną do MBNP.
  • Najbliższy piątek jest III piątkiem miesiąca, w który w sposób szczególny czcimy Miłosierdzie Boże. WIECZÓR MIŁOSIERDZIA rozpoczniemy o godz. 18.00. Będzie  Msza święta i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W  tym miesiącu w sposób szczególny będziemy się modlić za osoby wypoczywające na wakacjach i urlopach.
  • W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca. Wtedy będziemy mogli złożyć ofiary na prace remontowo – budowlane przy naszym kościele.
  • W przyszłą niedzielę, na mszy świętej o godz. 10.30, będziemy gościć zespół dzieci „Wesołe Chodaki” z Buczacza, który uświetni nasze kazimierskie uroczystości  60 – lecia nadania praw miejskich. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.
  • Codziennie o godz. 15.00 odmawiamy w naszym kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
    • we wtorek– wspomnienie NMP z Góry Karmel;
    • w sobotę –wspomnienie Czesława, prezbitera.
  • Przypominamy o Kieleckiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 6-13 sierpnia br. Karty uczestników można odbierać w zakrystii.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i pismo „Misje Dzisiaj”.

WYJEŻDŻAJĄCYM NA URLOPY ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU,

A WSZYSTKIM DOBREGO TYGODNIA!

NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

Kazimierza Wielka, 14 lipca 2019 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej