Ogłoszenia duszpasterskie – 11 listopada 2018 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

• We wtorek (13 listopada) o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec fatimski.
  • W najbliższy piątek (16 listopada) po Mszy św. o godz. 18.00 procesja na cmentarz z wypominkami listopadowymi.
  • Kalendarz liturgiczny:
    • W poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika
    • we wtorek, 13 listopada – wspomnienie Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych męczenników Polski.
    • w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św. popołudniowej.
  • W środę o godz. 17.45 modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a codziennie o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Kolejny Wieczór Miłosierdzia rozpoczniemy w piątek, 16 listopada, o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę (18 listopada 2018 r.) obchodzić będziemy 2. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem “Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.
  • Także przyszłą niedzielę (III niedziela miesiąca) ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace w naszym kościele.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Parafianina”.

List Papieża Franciszka do Polaków z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Sto lat temu, w dniu 11 listopada, Polska odzyskała niepodległość. Wraz z zakończeniem I wojny światowej zamknął się okres dominacji rosyjskiej, pruskiej i austriackiej nad narodem, który przed rozbiorami współtworzył historię chrześcijańskiej Europy, wnosząc całe bogactwo własnej, szlachetnej kultury i duchowości. Odzyskanie suwerenności było okupione poświęceniem wielu synów Polski, którzy gotowi byli poświęcić swą wolność osobistą, swoje dobra, a nawet życie, na rzecz utraconej Ojczyzny. Dążenie do wolności „opierali na nadziei, płynącej z głębokiej wiary w pomoc Boga, który jest Panem dziejów ludzi i narodów. Ta wiara była oparciem również wtedy, gdy po odzyskaniu niepodległości trzeba było szukać jedności pomimo różnic, aby wspólnymi siłami odbudowywać kraj i bronić jego granic” (Jan Paweł II, 11.11.1998).

Wraz z Kościołem w Polsce i wszystkimi Polakami dziękuję Bogu za to, że wspierał swoją łaską i mocą kolejne pokolenia, i sprawił, że przed stu laty spełniła się ich nadzieja na wolność i nie utracili jej, mimo kolejnych, bolesnych doświadczeń dziejowych, związanych z II wojną światową, nazistowską okupacją komunistycznym reżimem.

Podejmując modlitwę św. Jana Pawła II, szczególnego świadka tego stulecia, proszę Boga o łaskę wiary, nadziei i miłości dla wszystkich Polaków, aby w jedności i pokoju dobrze korzystali z tak cennego daru wolności. Niech opieka Maryi, jasnogórskiej Królowej Polski, zawsze towarzyszy Waszej Ojczyźnie i wszystkim Polakom! Niech Boża Opatrzność darzy naród polski pokojem i pomyślnością teraz i w przyszłości! Boże błogosławieństwo niech zawsze będzie z Wami!

Watykan, 4 listopada 2018 r.                                                                         Franciszek

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej