Ogłoszenia duszpasterskie – 16 lutego 2020 r.

• Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
  • Dzisiejsze ofiary składane na tace przeznaczone są na prace przy naszym kościele.
  • Dziękujemy wszystkim za udział w Dniu Chorego w miniony wtorek, za ich modlitwę i ofiarowane cierpienia. Zaś opiekunom za wszelką pomoc i troskę wobec chorych.
  • W najbliższy sobotę, 22 lutego, po raz kolejny będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Msza św. o godz. 18.00 (z formularza niedzielnego) podczas której zostaną poświęcone róże. Z ołtarzy bocznych możemy zabrać kartki do zapisywania intencji odczytywanych w czasie nabożeństwa do św. Rity (po Komunii św.)
  • Kalendarz liturgiczny:
    • W sobotę, 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra.
  • Codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Spotkania kręgu biblijnego w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.
  • W najbliższy piątek (21 lutego) Wieczór Miłosierdzia o godz. 18.00.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” (styczeń-luty), „Mały Gość” dla dzieci oraz nasz „Parafianin”.
  • Spotkania podsumowujące pół roku przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się 22 lutego w następującym porządku: o godz. 10.00 pierwsza grupa; o godz. 11.00 – druga grupa.

Kazimierza Wielka, dnia 16 lutego  2020 r.

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej