• W poniedziałek (22 lipca) o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczne modlitwy ku czci św. Rity. Podczas Mszy zostaną poświęcone róże, które można nabyć przy wejściu do kościoła. Przed mszą św., jak co miesiąc, można wypisać na karteczkach nasze osobiste intencje modlitewne. O 17.30 będziemy modlić się Koronka do św. Rity. Również będzie zbierana taca na Msze św. w intencji Dusz w czyśćcu cierpiących, które oczekują naszej modlitewnej pomocy.
  • W przyszłą niedzielę (28 lipca) o godz. 10.30 Msza św. intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego w 80 rocznicę powstania Kazimiersko – Proszowickiej Rzeczpospolitej Partyzanckiej, a następnie złożone zostaną wiązanki kwiatów pod tablicą na SSP 1 oraz poświęcony zostanie obelisk koło pałacu Lacon.
  • Kalendarz liturgiczny
  • W poniedziałek, 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny.
    • We wtorek, 23 lipca, święto św. Brygidy, Zakonnicy
    • W środę 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
    • W czwartek, 25 – święto św. Jakuba, Apostoła
    • W piątek 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Annę rodziców NMP.
  • Zapisy na Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę odbywają się za pomocą strony internetowej lub tradycyjnie na miejscu.
  • W dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Dla zainteresowanych więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: pielgrzymkarowerowa.pl
  • Siostro, Bracie, wyruszający z Kielecką Pieszą Pielgrzymką jesteś w 14 grupie pielgrzymkowej, której patronuje św. Jan Paweł II. Ks. Damian Liwocha, przewodnik tej grupy, każdego dnia będzie sprawował Eucharystię w Waszej intencji, a przed ikoną Królowej Polski zawierzy Bogu Wasze wędrowanie w duchu. Prosimy Cię o codzienną modlitwę w duchowej łączności z 13 grupami wędrującymi drogami od Wiślicy do Częstochowy. Zachęcamy w tych dniach do codziennej obecności na Mszy św., a szczególnie komunii św. w swojej parafii. Wielkim duchowym darem jest ofiarowanie Bogu cierpienia w intencji pielgrzymów, dlatego z ufnością liczymy na modlitwę chorych i cierpiących. My w różańcu codziennie będziemy wypraszać dla Was Bożą łaskę. Zapisy chętnych i odebranie pamiątkowej legitymacji w zakrystii (możemy złożyć również złożyć dobrowolną ofiarę na Mszę św.)
  • Przypominamy, że w okresie wakacji dla wszystkich chętnych w niedzielę jest sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00, a w każdą sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. z liturgii niedzielnej.