WYPOMINKI 2024 (akt. 06.01.2024 r.)

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Składamy Bóg zapłać Parafianom i Gościom w modlitwach ku czci św. Rity.
  • Składamy także Bóg zapłać za ofiary z minionej niedzieli na ogrzewanie kościoła.
  • Dziś jak co roku w II niedzielę Wielkiego Postu, obchodzimy w Polsce Dzień Modlitwy,Postu, i Solidarności z Misjonarzami-Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Na ten cel możemy złożyć ofiary do puszek bądź wysłać SMS (szczegóły w Parafianinie).
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

➢ W I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po porannej Mszy św. Spowiedź rano w czasie Mszy oraz po południu w czasie drogi krzyżowej (od 17:15). Wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień od godz. 7.30 do 17.15. Zapraszamy do adoracji indywidualnej. W każdy I piątek wspieramy naszą modlitwą i ofiarą materialną Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej. Na ten cel zostanie zebrana piątkowa taca.

➢ w I sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po porannej Msza świętej.

• Do chorych z posługąsakramentalną udamy się w I piątek od godz. 15.00.
  • Podczas Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
    • Droga Krzyżowa dla dzieci i starszych w piątki o godz. 17.15,
    • Droga Krzyżowa dla młodzieży oraz wszystkich, którzy wcześniej nie mogą uczestniczyć o godz. 19.00.
    • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.45.
  • Kurs przedmałżeński w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 16.00 w domu parafialnym.
  • Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa w piątek, 8 marca 2024 r. o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 80 zł.
  • W bieżącym roku w naszej parafii będziemy przeżywać Misje Święte. Rozpoczną się one w niedzielę, 14 kwietnia (IV wielkanocna), a zakończą w niedzielę, 21 kwietnia, kiedy to również ks. Biskup Ordynariusz zakończy wizytację kanoniczą w naszej parafii.
  • Celem Misji Świętych jest umocnienie i odnowienie życia wiary, dlatego już dziś módlmy się o dobre przygotowanie do Misji dla wszystkich Parafian. Módlmy się także w intencji ojców Redemptorystów, którzy poprowadzą dla nas te tygodniowe rekolekcje.
  • Spowiedź wielkopostna (bez rekolekcji) będzie tradycyjnie we wtorek po V niedzieli Wielkiego Postu, tj. 19 marca.