Ogłoszenia duszpasterskie -12 lipca 2020 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

• Przeżywamy dziś Dzień Seminaryjny. Dziękujemy obecnemu wśród nas diakonowi kieleckiego seminarium za głoszone słowo Boże i świadectwo powołania. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy dziś całe Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, prosząc także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych rodzin.
  • Spotkanie Róż Żywego Różańca oraz Grona Przyjaciół i Sympatyków seminarium dziś po Mszy św. o godz. 16.00.
  • Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożony dar ołtarza, a dzieciom dziękujemy za ofiary z Białego Tygodnia na rzecz rówieśników z krajów misyjnych.
  • Jutro, w poniedziałek, 13 lipca Msza św. o godz. 19.30 z racji Wieczoru Fatimskiego. W tym miesiącu będziemy modlić się za żyjących i zmarłych mieszkańców Stradlic, których prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej oraz niesienie figury Matki Bożej podczas procesji. Przynosimy ze sobą świece.
  • Również jutro, 13 lipca, odpust parafialny w Gorzkowie z wprowadzeniem relikwii patronki parafii św. Małgorzaty z Antiochii. Suma odpustowa pod przewodnictwem Biskupa Jana o godz. 12.00.
  • W okresie wakacji dla wszystkich chętnych jest sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przypominamy także, że w każdą sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. z liturgii niedzielnej.
  • Kalendarz liturgiczny
    • W poniedziałek, 13 lipca, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
    • W środę, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
    • W czwartek, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel
    • W sobotę, 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
  • Codziennie o godz. 15.00 w naszym kościele modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego, a w środy o 17.45 nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W kościele nadal obowiązuje nas zakrywanie nosa i ust.

WYPOMINKI 2019/20

Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej