Św. Rita i św. Roch na czas epidemii

Modlitwa Ojcze nasz w środę, 25 marca o godz.12.00 – odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Zobacz również:

Modlitwa do św. Rocha

Św. Rita na czas epidemii

Jak dobrze przeżyć mszę św. za pośrednictwem mediów?

lub   Msza święta w domu. Jak najlepiej ją przeżyć?

 

Czy epidemia to kara Boża?Ks. prof. Jerzy Szymik:Posłuchajmy kard. Josepha Ratzingera