Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019

Uroczystość Wszystkich Świętych

piątek,1 listopada

Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.

Na cmentarzu o godz. 10.00 i 12.00.

O godz. 11.45 spod bramy cmentarnej wyruszy procesja w kierunku kaplicy.

• Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Samo nawiedzenie cmentarza nie spełnia tego warunku.
  • Przyjęcie Komunii św. w stanie łaski uświęcającej w dniu 1 listopada, w I piątek miesiąca, spełnia warunek odprawienia dziewięciu I piątków miesiąca. Do spowiedzi można przystąpić także przed I piątkiem.
  • Kierownik ruchu drogowego w Kazimierzy Wielkiej informuje że od 30.10 do 2.11 ul. Sienkiewicza wzdłuż cmentarza w stronę Odonowa będzie drogą jednokierunkową. Z Odonowa ruch będzie się odbywał ul. Jachimowskiego i ul. Krakowską

Dzień Zaduszny, sobota, 2 listopada,

wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

Msze święte w kościele o godz. 7.00, 16.30 i o godz. 18.00,

na cmentarzu o godz. 9.00 z procesją i modlitwą za zmarłych.

• W oktawie uroczystości wszystkich świętych (1-8 listopada) za pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Od soboty 2 listopada do piątku 8 listopada przed Mszą świętą popołudniową będziemy odprawiać nabożeństwo za zmarłych.
  • Prosimy o zachowanie czystości na naszym parafialnym cmentarzu.