Wielki Tydzień 2018

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym każdego dnia. 

 

 

Relacja foto z konkursu palm

Przed nami Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycie nóg o godz. 18.00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji – ciemnicy. Czuwanie modlitewne do 21.00.

 

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci na krzyży Jezusa Chrystusa. Zachowujemy post ścisły.

O godz.8.00 modlitwa Liturgią Godzin. W godzinie śmierci Jezusa o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 droga krzyżowa dla wszystkich. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00: liturgia słowa, adoracja krzyża, komunia święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pana Jezusa potrwa do północy (godz. 20.00 dzieci komunijne z rodzicami, 22.00 młodzież)

 

Wielka Sobota – dzień czuwania przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa.

O godz. 8.00 modlitwa Liturgią Godzin. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. od 8.30 do 12.00 co pół godziny. Będziemy mogli wtedy zostawić dar dla ubogich i potrzebujących.

 

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz.19.00. Początek na zewnątrz kościoła (poświęcenie ognia – przynosimy świece), następnie śpiew orędzia wielkanocnego, liturgia: słowa, chrzcielna i eucharystyczna. Adoracja przy Grobie Pana Jezusa do 22.00.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

Procesja rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.00. Do udziały w procesji zapraszamy całą asystę: strażaków, ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, członków kół różańcowych do niesienia feretronów. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc od godz.9.00 jak w każda niedzielę.