Tydzień Miłosierdzia 2020

Niedziela Miłosierdzia Bożego to także Święto Patronalne Caritas i początek Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Wezwania, które na co dzień podejmuje Caritas, teraz, w tym ciężkim czasie epidemii, wybrzmiewają w sposób szczególny. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolskie akcje Caritas:

  • wsparcie seniorów poprzez akcję „Pomoc dla Seniora”
  • oraz podjęcie akcji „Wdzięczni Medykom” , której celem jest wspieranie służby zdrowia,

Więcej na ten temat poniżej, a także w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy także codziennej pomocy ubogim, bezdomnym, chorym, starszym i niepełnosprawnym.

 

 

Projekt “Wdzięczni Medykom” jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane Caritas Polska przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakłada on interwencyjną zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią, w tym zakup m.in. respiratorów oraz środków ochrony osobistej dla medyków (m.in. maseczek, rękawic, fartuchów i przyłbic). Zbiórka skierowana jest zarówno do darczyńców indywidualnych, jak i podmiotów instytucjonalnych i biznesu.

 Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć:

  • przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/medycy
  • wysyłając SMS o treści MEDYKna numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty MEDYK)

 

 

 

„Pomoc dla seniora” – to nowa akcja pomocowa Caritas zainicjowana w odpowiedzi na rosnące zagrożenie koronawirusem. Szczególnie narażone są osoby starsze, stanowiące dużą grupę podopiecznych organizacji.  Na start akcji Caritas przeznacza milion złotych z własnych środków, jednocześnie apelując do Państwa o wpłaty, które pozwolą dalej pomagać najbardziej potrzebującym seniorom.

 

Kampanię Caritas #PomocDlaSeniora można wesprzeć:

  • przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/pomocdlaseniora
  • wysyłając SMS o treści SENIOR na numer 72052 (2,46 zł z VAT)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty SENIOR)

 

Numer konta do wpłat tradycyjnych:

Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526

CARITAS POLSKA

ul. Okopowa 55,

01-043 Warszawa

www.caritas.pl

Caritas kielecka