Roraty 2020

Podczas adwentu będą sprawowane Msze Święte o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty: o godz. 7.00, o 18.00 dla dzieci. Dzieci będą otrzymywały obrazki do wklejenia na plansze oraz będą losowały figurkę Matki Bożej oraz św. Józefa. Zapraszamy także do uczestniczenia online przez transmisję internetową z naszego kościoła.

Zapraszamy do odwiedzania specjalnego serwisu www.roraty.malygosc.pl przygotowanego przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. Dzieci znajdą w serwisie krótki opis tematu dnia wraz z obrazkiem, pytaniami, zadaniami i nagraniem.

To wszystko może pomóc rodzinom w przeżywaniu wyjątkowego w tym roku Adwentu, w wytworzeniu domowej atmosfery Adwentu. W miarę możliwości rodzice razem z dziećmi mogą uczestniczyć w transmitowanej Mszy św. roratniej, zapalać w domu swoje lampiony i razem się modlić.

Tegoroczne spotkania adwentowe „Cud nad cudami”, przygotowane przez redakcję „Małego Gościa” mają przybliżyć ich uczestnikom tajemnicę Mszy świętej i nauczyć jeszcze pobożniejszego uczestnictwa w Eucharystii.