PRACE KONSERWATORSKIE W NASZYM KOŚCIELE

W czwartek, 19 września 2024 r., naszą parafię odwiedził konserwator zabytków, aby omówić plan przywrócenia prezbiterium oraz głównego ołtarza do ich dawnego, historycznego wyglądu. Spotkanie to było kluczowym etapem przygotowań do renowacji, mającej na celu przywrócenie pierwotnej estetyki i duchowego charakteru tych ważnych elementów naszej świątyni.

Podczas wizyty konserwator dokładnie ocenił stan prezbiterium, zwracając uwagę na detale architektoniczne oraz oryginalne elementy, które uległy zniszczeniu. Główny ołtarz, będący sercem naszej świątyni, także zostanie poddany gruntownej renowacji (prace już trwają). Plan zakłada przywrócenie kolorystyki i detali zniszczonych przez niewłaściwe nałożenie farby lub w przeszłości  nieodpowiednio wykonane prace naprawcze.

Renowacja prezbiterium i ołtarza ma ogromne znaczenie dla całej wspólnoty parafialnej, ponieważ nie tylko odnowi estetyczny wygląd wnętrza kościoła, ale także pozwoli nam lepiej zrozumieć i docenić bogatą historię naszej parafii.

ks. Krzysztof Gibas