PIELGRZYMKA ŚLADAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA Podlasie i Litwa 3-5 czerwca 2022

 

Dzień I (3 czerwca)

Zbiórka uczestników w Kazimierzy Wielkiej o godz. 0.20. Wyjazd o godz. 0.30. Przejazd do Białegostoku. Odwiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, gdzie spoczywają doczesne szczątki błogosławionego Ks. Michała Sopoćko – spowiednika Siostry Faustyny Kowalskiej. Przejazd do Sanktuarium w Świętej Wodzie – nazywanej „Polską Górą Krzyży” – modlitwa u stóp Obrazu Matki Bożej Bolesnej. Przejazd do Sokółki – miasteczka znanego z cudu eucharystycznego, który miał tutaj miejsce w 2008 r. Pamiątką po nim jest wystawiony w bocznej kaplicy relikwiarz z korporałem. Msza Święta. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim Szlakiem Papieskim do Studzienicznej – dziś części Augustowa, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położone pośród jezior Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Przejazd do Wigier. Zwiedzanie dawnego klasztoru kamedulskiego, w którym w 1999 r. zatrzymał się na wypoczynek papież Jan Paweł II. Przejazd na nocleg w okolicach Suwałk. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (4 czerwca)

Śniadanie. Przejazd do Kowna – Spacer po Starówce – ruiny zamku, archikatedra Św. Piotra i Pawła, Plac Ratuszowy, przy którym znajduje się kościół i zabudowania dawnego kolegium jezuickiego, gdzie jako nauczyciel pracował Adam Mickiewicz. Przejazd do położonej w Cytowiańskim Parku Narodowym miejscowości Szydłowo – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego na Litwie, miejsca objawień Matki Bożej z 1610 r. Zwiedzanie Sanktuarium. Msza Święta. Przejazd na nocleg do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III (5 czerwca)

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna  z przewodnikiem. Cmentarz na Rossie, na którym spoczywa matka oraz serce Józefa Piłsudskiego. Kościół Piotra i Pawła na Antokolu. Przejazd do domku siostry Faustyny Kowalskiej, gdzie miała ona objawienia Chrystusa Miłosierego. Zwiedzanie wileńskiej starówki. Ostra Brama, w której zobaczymy słynny obraz MB Ostrobramskiej – Msza Święta, Świątynia Unicka, Cela Konrada, Cerkiew św. Ducha, Plac Ratuszowy, niezwykle urocze boczne uliczki starówki, Kościół Św. Trójcy ze słynnym obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński wraz z kościołem św. Janów. Czas wolny, a po nim dalsze zwiedzanie: Plac katedralny, Góra Trzech Krzyży. Przejazd do Troków – zwiedzimy zamek wielkich książąt litewskich ( z zewnątrz). Przejście ulicą Karaimską, przy której do dziś znajdują się domy zamieszkane przez Karaimów do Sanktuarium MB Trockiej. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Przyjazd do Kazimierzy Wielkiej ok. godz. 3-4.00 w dniu 6 czerwca.

 

Cena:  870 zł (cena skalkulowana dla grupy 45 osób płatnych)

 

 

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Transport, opłaty drogowe, parkingi
 • Opieka pilota na całej trasie przejazdu
 • Przewodnik lokalny w Wilnie
 • System Tourguide dla każdego uczestnika
 • Ubezpiecznie KL i NNW na kwotę 20 000 PLN
 • Składka na TFG i TFP
 • Bilety wstępu oraz wejściówki:
  • Rejs po Kanale Augustowskim na trasie Augustów – Studzieniczna
  • Klasztor w Wigrach