Pielgrzymka na Pomorze – Zapisy do 10 sierpnia

Dzień I (24.09.)

Zbiórka uczestników w Kazimierzy Wilekiej o godzinie 00.15. Wyjazd 00.30.  Przejazd do Gdańska. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem lokalnym. W jego trakcie zobaczymy: Długi Targ, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Arsenał, Stary Żuraw, Kościół Mariacki. Kościół Świętej Brygidy ze słynnym Bursztynowym Ołtarzem – Msza Święta. Czas wolny na starym mieście. Przejazd do Stoczni Gdańskiej. Zobaczymy pomnik upamiętniający Grudzień 1970 oraz Bramę Stoczni Gdańskiej. Przejazd na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej – gdzie w nowoczesnym sposób przedstawiono drogę do wojny oraz jej przebieg. Przejazd na Westerplatte – spacer po miejscu, w którym rozpoczęła się II Wojna Światowa. Przejazd doOliwy. Msza Święta – prezentacja jednych z najsłynniejszych organów w Polsce. Przejazd do Sopotu. Spacer przez Plac Kuracyjny a także przez symbol miasta – sopockiego mola. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień II (25.09)

Śniadanie. Przejazd do Gdyni. Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy Skwer Kościuszki, a także słynny żaglowiec „Dar Pomorza” oraz niszczyciel „ORP Błyskawica”. Następnie wsiądziemy na statek i odbędziemy rejs z Gdyni na Hel. Spacer do symbolicznego początku Polski oraz odwiedzimy Fokarium. . Przejazd do Rozewia. Staniemy tutaj na najbardziej na północ wysuniętym skrawku Polski. Przejazd do Wejherowa – często nazywanego „Kaszubską Jerozolimą”. Znajduje się najbardziej znane w tym regionie Polski Sanktuarium Maryjno – Pasyjne. Zwiedzanie Sanktuarium. Msza Święta. Spacer po Kalwarii.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień III (26.09.)

Śniadanie .Przejazd do Malborka. Zwiedzanie zamku – stolicy Państwa Zakonu Krzyżackiego – a zarazem największego zamku gotyckiego w Polsce. Przejazd do Torunia.  Odwiedzimy tutaj Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewanglizacji. Msza Święta Przejazd do centrum miasta. Zwiedzimy tutaj Stare i Nowe Miasto, a także odwiedzimy Muzeum Toruńskiego Piernika, który do dzisiaj oprócz Mikołaja Kopernika jest jednym z symboli miasta. Zwiedzimy ekspozycję muzeum, a także weźmiemy udział w wypieku własnych pierników.  Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolacje. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

Cena:  1190 zł (cena skalkulowana dla grupy 45 osób)

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Transport, opłaty drogowe, parkingi
 • Opieka pilota na całej trasie przejazdu
 • Przewodnik w Gdańsku i Malborku
 • System Tourguide dla każdego uczestnika
 • Ubezpiecznie NNW na kwotę 12 000 PLN
 • Składka na TFG i TFP
 • Bilety wstępu oraz wejściówki:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Molo w Sopocie
  • Rejs Gdynia – Hel
  • Zamek w Malborku
  • Fokarium w Helu
  • Muzeum Piernika w Toruniu