PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2024

15 października odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę pod hasłem „Nie zdejmę krzyża”. W pielgrzymce wzięło udział 1045 maturzystów z różnych szkół naszej diecezji, którzy przybyli, by zawierzyć Matce Bożej swoje egzaminy oraz życiowe wybory.
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego. W homilii biskup nawiązał do hasła pielgrzymki, podkreślając znaczenie krzyża w życiu chrześcijanina oraz zachęcając młodych ludzi, aby nie wstydzili się swojej wiary i z odwagą szli przez życie, nosząc Chrystusowy krzyż.
Po Eucharystii maturzyści wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która odbyła się na wałach jasnogórskich. Był to czas refleksji nad trudnościami i wyzwaniami, jakie mogą ich czekać w dorosłym życiu, oraz okazja do modlitwy o siłę i mądrość w podejmowaniu przyszłych decyzji.
Na zakończenie pielgrzymki młodzież dokonała zawierzenia Matce Bożej, prosząc o Jej opiekę i wsparcie w nadchodzących egzaminach maturalnych oraz w dalszej drodze życiowej.
W pielgrzymce uczestniczyli również uczniowie z ZSZ w Odonowie oraz ZSR w Cudzynowicach, którzy przybyli na Jasną Górę razem z ks. Krzysztofem, swoim katechetą oraz Panią Danutą Skorupą. Młodzież wróciła z pielgrzymki umocniona duchowo, z nadzieją, że pod czujnym okiem Matki Bożej ich przyszłość będzie wypełniona wiarą, odwagą i nadzieją.