Pielgrzymka do Medjugorie 23 – 29 CZERWIEC 2023

 

LUDBREG –MARIJA BISTRICA – ZAGRZEB – PARK NARODOWY JEZIOR PLITWICKICH – SPLIT – „BAŁKAŃSKIE LOURDES” – MAKARSKA – MEDJUGORIE  – MOSTAR – WODOSPADY KRAVICA – DUBROWNIK – SARAJEWO – TRAVNIK – JAJCE – SVETI IVAN – KANION RZEKI VRBAS

Dzień I (23.06.)

Wyjazd z Kazimierzy Wielkiej o godz. 2.00. Przejazd przez Czechy, Słowacje i Węgry do Ludbrega w Chorwacji. Zobaczymy tutaj relikwie cudu eucharystycznego, który miał tutaj miejsce w 1410. Msza Święta. Przejazd do Marija Bystrica – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji z łaskami słynącą figurką Matki Bożej.  Zwiedzanie Sanktuarium. Nocleg w Marija Bistrica lub okolicach Zagrzebia. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja.

Dzień II (24.06.)

Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia. Zwiedzanie stolicy Chorwacji: Kaptol – dawne miasto biskupie, nad którym dominuje Katedra, w której znajdują się relikwie Błogosławionego Alojza Stepinaca – męczennika komunizmu – Msza Święta; Krwawy Most; Gradec – miasto świeckie z Pałacem Bana oraz Kościołem Świętego Marka. Przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Spacer trasą turystyczną pośród jezior i wodospadów, w trakcie którego przejedziemy kolejką oraz odbędziemy krótki rejs statkiem. Przejazd na nocleg w okolicach Otocaca. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień III (25.06.)

Śniadanie. Przejazd do Splitu. Spacer po mieście znanym przede wszystkim z pozostałości pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana. Przejazd Magistralą Adriatycką (niezwykle malownicza droga wiodąca wzdłuż Adriatyku) do Makarskiej. Zobaczymy „Bałkańskim Lourdes” – kopię groty Massabiel znajdującej się Górach Biokovi. Wypoczynek na plaży. Przejazd na nocleg do Medjugorie. Obiadokolacja.

Dzień IV (26.06.)

Śniadanie. Zwiedzanie MedjugorieGóra Objawień – miejsce gdzie w 1981 r. rozpoczęły się objawienia maryjne. Przejazd do Mostaru. Zobaczymy tu słynny kamienny most oraz piękną orientalną starówkę. Msza Święta w Kościele Św. Piotra, gdzie zobaczymy mozaiki – najnowsze dzieło słynnego współczesnego twórcy Ivana Marka Rupnika;  Wyjazd na wypoczynek nad pięknymi Wodospadami Kravica – jedną z największych pereł Bośni i Hercegowiny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V (27.06.)

Śniadanie. Śniadanie, wyjazd do Dubrownika, zwanego też „Perłą Adriatyku”. Zwiedzanie miasta, trakcie którego zobaczymy Bramę Pile, Katedrę, Pałac Rektorów i klimatyczne uliczki miasta. Msza Święta w Kościele Świętego Błażeja. Rejs statkiem wokół Wyspy Lokrum. Wyjazd w drogę powrotną do Medjugorie. Po drodze zatrzymamy się na wypoczynek na plaży. Obiadokolacja

Dzień VI  (28.06.)

Śniadanie. Wyjazd do Sarajewa – niezwykle malowniczo położonej stolicy Bośni i Hercegowiny. Msza Święta w Katedrze Serca Jezusowego. Zwiedzanie Starego Miasta: Bascarsija – czyli orientalna starówka pełna kramów, placów oraz meczetów, Ratusz, Most Łaciński, na którym 28 czerwca 1914 r. Gavriło Princzip zastrzelił arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Przejazd na nocleg w okolicach miejscowości Jajce. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Travnik, gdzie przespacerujemy się przez niezwykle klimatyczną starówkę. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VII (29.08.)

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Jajce. Zwiedzanie miasta, w takcie którego zobaczymy pozostałości twierdzy, która kiedyś była siedziba bośniackich królów oraz mury obronne, podziemne katakumby, których znajdują się m.in. groby królewskie, a także malowniczy, 30-metrowy wodospad na rzece Pliva. Przejazd do miejscowości Sv. Ivan – znajduje się tutaj sanktuarium dedykowane Świętemu Janowi Chrzcicielowi. Msza Święta. Przejazd przez Kanion Rzeki Vrbas. Wyjazd w drogę powrotna do Polski. Po drodze zatrzymamy się na obiad. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

Cena :     1995 zł

 

Cena obejmuję:

 • 6 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
 • 6 śniadań i obiadokolacji
 • Przejazd komfortowym autokarem z WC i Barkiem
 • Opiekę pilota/ przewodnika
 • Ubezpieczenie KL i NNW na kwotę 20 000 EUR
 • System słuchawkowy Tourguide dla każdego uczestnika
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • Kwoty 130 euro/os. zbieranej przez pilota w autokarze z przeznaczeniem na:
 • Obiad w drodze powrotnej;
 • Przewodnicy lokalni: Zagrzebiu, Parku Narodowym Jezior Plitwickie, Splicie, Dubrowniku, Mostarze, Sarajewie
 • Opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
  • Park Narodowy Jezior Plitwickich
  • Wodospady Kravica
  • Rejs statkiem w Dubrowniku
  • Twierdza w Jajce
  • Katakumby w Jajce
  • Wodospad w Jajce
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 55 zł płatne w terminie do 5 dni od podpisania umowy o uczestnictwo w pielgrzymce
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • Wydatków własnych
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie

Ważne informacje:

 • Prosimy o zabranie ze sobą ważnego dokumentu tożsamości, tzn. dowodu osobistego lub paszportu.
 • Cena została skalkulowana dla grupy 44 osób wg stawek transportu oraz świadczeń obowiązujących na dzień 21.12.2022 oraz przy maksymalnym kursie 4.85 zł za 1 Euro. Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut, stawek transportowych oraz preferencji grupy.
 • Aktualne warunki odnośnie wjazdu na terytorium poszczególnych krajów znaleźć można na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 (poz. 2372, 2379.)
 • Zastrzegamy, że oferta została przygotowana w oparciu o dostępność i cenę świadczeń z dnia 12.11.2022. Na dzień dzisiejszy żadne rezerwacje nie zostały dokonane.
 • Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.