Noc Świętych 2018

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych (w środę 31 października br. o godz. 19) już po raz kolejny w Kazimierzy Wielkiej odbyła Noc Świętych – czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych. W modlitwę zaangażowała się młodzież z kilku parafii dekanatu kazimierskiego-zwłaszcza kandydaci do sakramentu bierzmowania, schola młodzieżowa naszej parafii oraz ministranci.

Po modlitwie uwielbiania Jezusa w Najświętszym Sakramencie zostały wprowadzone relikwie ponad 20 świętych i błogosławionych (m. in. bł. Karoliny Kózkówny, bł. męczenników z Peru: Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, bł. Edmunda Bojanowskiego, św. Wojciecha, św. Stanisława Kostki, św. Zelii i Ludwika Martin, św. o. Pio, św. Faustyny, św. Rity, św. Jana Pawła II). Dziękowaliśmy także Bogu za wielu świętych i błogosławionych stulecia niepodległości Polski.

Na koniec, w uroczystej procesji z relikwiami i śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych, przeszliśmy na cmentarz, gdzie oddaliśmy cześć relikwiom.