MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE z metą w Kazimierzy Wielkiej

Uprzejmie informujemy, że w dniach 21-23 sierpnia 2020 roku (piątek – niedziela) na terenie gminy Kazimierza Wielka będą się odbywały MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE z metą w Kazimierzy Wielkiej. Szczegółowa trasa wyścigu w formie mapki znajduje się poniżej

Tekst za: www.kazimierzawielka.pl/

 

Program imprezy przedstawia się następująco:

21.08.2020 – 

/Piątek/
   

17.00

– start amatorów i Mistrzostw Polski Niesłyszących

19.30

– dekoracja wszystkich kategorii amatorów oraz Mistrzostw Polski Niesłyszących
   

22.08.2020 –

09.00

/Sobota/

– start juniorów –  6 rund – 140,4 km

 

13.15

– dekoracja juniorów  

14.00

– start elita i U-23 kobiet – 5 rund – 120,5 km  

17.15

– dekoracja kobiet w kategorii U-23 i elita  
     
     

23.08.2020 –

09.00

/Niedziela/

– start tandemy  – 3 rundy – 70,2 km

 

09.05

– start juniorki kobiety – 3 rundy – 70,2 km  

11.30

– start elita i U-23 mężczyzn – 8 rund – 196,0 km  

13.30

– dekoracja tandemy i juniorek  

16.30

– dekoracja w kategorii elita i U-23 mężczyźni  

16.40

– oficjalne zamknięcie Mistrzostw Polski  
         

W związku z przejazdem kolarzy w czasie trwania wyścigu zostaną wprowadzone ograniczenia   w ruchu drogowym. Kolarze będą wielokrotnie poruszać się wzdłuż trasy zaznaczonej na mapie wyścigu. Ruchem będą kierować funkcjonariusze Policji.

W związku z powyższym uprasza się mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się w tym czasie po drogach znajdujących się na trasie wyścigu. Wszystkich kierowców prosimy o ograniczenie do minimum ruchu pojazdów i nie powodowanie utrudnień    w czasie przejazdu kolarzy. W nagłych przypadkach należy się poruszać zgodnie z kierunkiem ruchu wyścigu. Prosimy również o zabezpieczenie psów oraz innych zwierząt domowych przed nagłym wtargnięciem na drogę w trakcie trwania wyścigu.

Za wszystkie utrudnienia związane z organizacją wyścigu serdecznie przepraszamy. Apelujemy jednocześnie do wszystkich mieszkańców naszej gminy o czynny udział w tym ważnym dla Kazimierzy Wielkiej wydarzeniu poprzez swoją obecność wzdłuż trasy przejazdu i wsparcie brawami przejeżdżających kolarzy.

                                                                                                           Burmistrz Miasta i Gminy

                                                                                                              w Kazimierzy Wielkiej                   

                                                                                                                   Adam Bodzioch