Kolędnicy misyjni 2020

W II dzień świąt Bożego Narodzenia co roku byli posyłani do naszych domów „Kolędnicy Misyjni”, by nieść bożonarodzeniową radość i prosić o pomoc dla dzieci w krajach misyjnych. Tegoroczny projekt poświęcony jest maasajskim dzieciom (Kenia i Tanzania).

 

Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych przeznaczony jest dla najmłodszych Maasajów. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat potrafią zajmować się zwierzętami i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją czytać ani pisać. Maasaje mówią językiem maa, zaś w Tanzanii językami oficjalnymi są suahili i angielski. Nauka tych języków jest wielkim wyzwaniem dla Maasajów, a klasy szkolne są przepełnione. Dzieci nie są też objęte opieką lekarską. Te, które rodzą się z deformacjami lub chorobami, są „inne”. Często za tę inność płacą najwyższą z własnego życia. To, co w Polsce jest do wyleczenia prostym zabiegiem czy rehabilitacją, w Tanzanii staje się zazwyczaj wyrokiem śmierci. Potrzeba im również studni, żeby dzieci miały dostęp do czystej wody. Od tej brudnej często poważnie chorują.

Zobacz więcej

W tym roku możemy wesprzeć to dzieło internetowo m.in. poprzez:

 

  • przesyłanie ofiar z Kolędników Misyjnych na konto:

 40 1240 1372 1111 0010 6117 7623

Kuria Diecezjalna,

25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3