Kolędnicy misyjni 2019/20

Już od dziś (II dzień świąt) kolędnicy misyjni będą odwiedzać nasze domy, aby zanieść radość z Narodzenia Bożego i modlić się za swoich rówieśników z krajów misyjnych. W tym roku wyruszą na pomoc dzieciom mieszkającym w Amazonii. Dlatego na ten cel, przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, zostanie przekazany z serca złożony mały datek. Przyjmijmy kolędników misyjnych z otwartością i czułością.
 

  Cel wędrówki dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które w okresie Bożego Narodzenia „wcielają się w role misjonarzy w trudzie wędrówki «od domu do domu»” to Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych.
Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii. Trudne warunki życia w amazońskiej dżungli czyni je bezbronnymi wobec licznych problemów. Szczególną uwagę zwracamy na problem wykorzystywania dzieci do pracy często niebezpiecznej i szkodliwej dla ich zdrowia. Jednym z ich zajęć jest handel. Dzieci sprzedają turystom owoce i lokalną żywność.
 

CZWARTEK

26 grudnia 2019 r.

 

 

 

Przychodzimy na Mszę św. godz. 10.30  w strojach kolędników

od godz. 14.00

kolędowanie zbiórka przy Kościele

ul. Jachimowskiego (z blokiem)

i wszystkie przyległe do ul. Jachimowskiego

ul. Krakowska

ul. Jabłonowska, ul. Krótka,

ul. Agrestowa, ul. Murarska,

ul. Miodowa, ul. Gruszkowa,

ul. Harcerska. ul. Cicha,

PIĄTEK

27 grudnia 2019 r.

od godz. 10.00 Podolany i Stardlice

Wojciechów i ul. Koszycka

SOBOTA

28 grudnia 2019 r.

 

od godz. 10.00

Donosy, ul. Armii Krajowej, ul. Okrężna, Odonów (z blokiem) od cmentarza
NIEDZIELA

29 grudnia 2019 r.

 

od godz. 14.00

ul. Głowackiego, ul. 1 Maja,

 ul. Łabądź, ul. Niecała,

ul. Zielona,ul. Nowa Wieś,

ul. Piłsudskiego, ul. Wesoła,

ul. Konstytucji 3 Maja

ul. Sienkiewicza

PONIEDZIAŁEK

6 stycznia 2020 r.

 

od godz. 10.00

TRZECH KRÓLI

Jest to święto nakazane! Uczestniczymy we Mszy św.!

O godz. 10.00 z Rynku wyruszy Orszak Trzech Króli.