Akcja charytatywna Caritas „Szalik z dobroci”

Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza do akcji charytatywnej.

Potrzebujemy 500 szalików zrobionych na drutach, by móc przekazać je podczas Wigilii dla Osób Bezdomnych i Samotnych w Kielcach. Ważne by były one wykonane, nie kupione. Chodzi o wyobraźnię miłosierdzia. Więcej znaczy to, że poświęcimy czas dla kogoś! Zróbmy szalik z dobroci!

Zachęcamy, by spróbować wykorzystać potencjał osób starszych, którzy sztukę robienia na drutach mają opanowaną do perfekcji. Może to być piękna i praktyczna lekcja dobroczynności. Zachęcamy, by w akcję zaangażowali się również młodzi, którzy będą mieli okazję nauczyć się czegoś nowego.

Szaliki powinny mieć min. 1,5 m długości. Należy je dostarczyć do dnia 14 grudnia 2018 r. 

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Szkolnym Kołem Caritas przy SSP nr 1 w Kazimierzy Wielkiej.

 

wolontariat.kielce.caritas.pl