KONKURS PAPIESKI

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej odbył się wyjątkowy konkurs z okazji XXIV Dnia Papieskiego, który został przygotowany przez siostrę Helidonię. Uczniowie klas 1-4 mieli za zadanie wykonać kreatywne lapbooki, a starsze klasy skupiły się na przedstawieniu najważniejszych informacji o życiu i dziedzictwie św. Jana Pawła II w formie quizu.

Wykonane przez dzieci prace zachwycają pomysłowością oraz starannością wykonania. Lapbooki najmłodszych uczniów pełne są kolorowych rysunków, wycinanek i ciekawostek o papieżu Polaku. Natomiast uczniowie starszych klas włożyli wiele wysiłku w zgromadzenie i zaprezentowanie najważniejszych faktów z życia świętego, podkreślając jego wkład w historię Kościoła i świata.

Teraz wszystkie prace można podziwiać w naszej świątyni, gdzie zostały wystawione, tworząc piękną i inspirującą wystawę, przypominającą o wyjątkowej postaci św. Jana Pawła II oraz o wartościach, które głosił. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kościoła i zapoznania się z tymi wyjątkowymi dziełami młodych artystów!

ks. Krzysztof Gibas