Dzień Papieski

W minioną niedzielę w naszej parafii obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II: Ewangelia starości i cierpienia”. Był to wyjątkowy czas refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II, szczególnie dotyczącym godności człowieka w starości oraz wartości cierpienia przeżywanego z wiarą. Jan Paweł II wielokrotnie przypominał, że w trudnych chwilach życia człowiek może odnaleźć sens i duchową głębię,a jego cierpienie może stać się darem dla innych.

Tego dnia nasza wspólnota zbierała fundusze na rzecz zdolnej, ale ubogiej młodzieży, wspierając w ten sposób Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki ofiarności parafian, młodzi ludzie będą mogli kontynuować swoją edukację i rozwijać talenty, co stanowi piękne świadectwo jedności i troski o przyszłe pokolenia.

Podczas spotkania nie zabrakło również papieskich kremówek, które zawsze kojarzą się z radością i wspomnieniem św. Jana Pawła II.