27 Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi

5 października odbyła się 27. Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi, zorganizowana pod hasłem „Pomagając innym, pomagamy sobie”.  Amazonki, które podkreślają wagę wsparcia i wspólnoty w swojej drodze do zdrowia, zebrały się w liczbie 8 tysięcy uczestniczek. Mszy Świętej przewodniczył biskup Antoni Długosz, który w swojej homilii mówił o tajemnicy cierpienia, często trudnej do zrozumienia, ale mogącej prowadzić do duchowej głębi i zbliżenia się do Boga. Amazonki wyrażały wdzięczność za drugą szansę na życie i zdrowie, dziękując za opiekę i wsparcie, jakie otrzymują. W pielgrzymce uczestniczyły również Kazimierskie Amazonki wraz ze swoim kapelanem, księdzem kanonikiem Januszem Mularzem. To spotkanie było nie tylko okazją do modlitwy, ale także do wzajemnego umocnienia i dzielenia się nadzieją w dalszej walce z chorobą.

Ks. Krzysztof Gibas

Biuro Prasowe Jasnej Góry/ foto. Krzysztof Świertok