Dzień Ministranta pod hasłem „Idziemy do Jerozolimy”

W sobotę, 21 września, w Miechowie odbył się coroczny Dzień Ministranta, który w tym roku     zgromadził młodych ludzi pod hasłem „Idziemy do Jerozolimy”. Uczestnicy spotkania, w tym także ministranci z naszej parafii, licznie przybyli, aby wspólnie przeżywać ten szczególny dzień, pełen modlitwy, zabawy i duchowych refleksji.
              Z naszej wspólnoty parafialnej w wydarzeniu wzięło udział 10 ministrantów, którzy z wielkim entuzjazmem dołączyli do swoich kolegów z innych parafii, aby uczestniczyć w obchodach. Słoneczna, piękna pogoda towarzyszyła im przez cały dzień, podkreślając radosny charakter spotkania.
               Hasło „Idziemy do Jerozolimy” nawiązywało do duchowej drogi, którą każdy ministrant podejmuje w swoim życiu. Jerozolima, jako symbol świętości i miejsca spotkania z Bogiem, była motywem przewodnim dnia, zachęcając młodych do odkrywania swojej roli w Kościele oraz do podążania za Chrystusem z oddaniem i gorliwością.
               Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to wydarzenie, zwłaszcza naszym czytelnikom „Parafianina”. Wasze modlitwy i wsparcie są nieocenione dla młodych ludzi, którzy z taką gorliwością pełnią swoją służbę.  Z radością czekamy na kolejne takie spotkania, które będą okazją do dalszego duchowego rozwoju i budowania wspólnoty ministranckiej.

ks. Krzysztof Gibas – opiekun LSO