Rozbudowa kaplicy cmentarza parafialnego

W parafii trwają intensywne prace remontowe związane z wymianą dachu na starej części  kaplicy. W  środę, 18 września br., zakończono etap demontażu starej pokrywy dachowej, co umożliwiło przygotowanie przestrzeni pod nowy dach. Zdjęcie dachu było kluczowym momentem całego procesu – wymagało precyzyjnego działania ekip budowlanych, aby nie uszkodzić struktury budynku i znajdujących się obok grobowców.
           W kolejnych dniach planowane są prace związane z instalacją nowego pokrycia, które poprawi estetykę nowo rozbudowanej kaplicy, zyskującej przez to nowy, większy i bardziej funkcjonalny wygląd. Jej rozbudowa zagwarantuje również większą przestrzeń do uroczystości liturgicznych, co z pewnością przysłuży się naszej wspólnocie parafialnej. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu parafian.

ks. Krzysztof Gibas