V NIEDZIELA WIELKANOCNA

• W najbliższą środę, rozpoczynamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. popołudniowej. Zachęcamy także do śpiewania Litania Loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
  • W liturgii Kościoła, 1 maja wspominamy św. Józefa, Robotnika.
  • W czwartek, 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to także Święto Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych w swoich domach.
  • W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 14.00 dodatkowa Msza św. za naszą Ojczyznę z racji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja z intencji władz samorządowych Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. Strażaków z OSP Podolany zapraszamy na tę Mszę św. w mundurach.
  • W sobotę, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • W I czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. O godz. 17.45 nabożeństwo papieskie.
  • W I piątek spowiedź przed oraz w czasie Mszy św. (3 maja).
  • W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi o 7.00.
  • Do chorych z posługą sakramentalną udamy się dopiero w czerwcu.
  • W najbliższą sobotę, 4 maja, o godz. 12.00 w naszym kościele uroczystość I Komunii św. dzieci klas III.
    • Pierwsza spowiedź, dla dzieci, rodziców, chrzestnych i bliskich w czwartek, 2 maja od godz. 16:30.
    • Próba dzieci komunijnych w poniedziałek i wtorek o godz. 16:00.
  • Coroczne poświecenie pól odbędzie się w niedzielę, 12maja, od godz. 17.00.
  • W zakrystii i kancelarii zapisujemy chętnych na czuwanie naszego dekanatu na Jasnej Górze 4-5 maja br. (sobota/niedziela). Koszt ok. 50 zł – przy zapisach. Wyjazd o godz.16.00 spod kościoła, a powrót około godz. 4 and ranem.
  • O przygotowanie najbliższego nabożeństwa fatimskiego (13 maja, godz. 18:00) prosimy mieszkańców Stradlic.
  • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd 05.-02.06.2024: Święta Lipka – Stoczek Klasztorny – Gietrzwałd – Kanał Elbląski – Pelplin – Rywałd – Biskupin – Gniezno – Licheń. Koszt 1150 zł. Zapisy i kontakt u ks. Krzysztofa.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „Gościa niedzielnego – numer specjalny”, „Małego gościa niedzielnego” dla dzieci i „Parafianina”.
  • Pragniemy wyrazić słowa wdzięczności po przebytych Misjach Świętych oraz wizytacji kanoniczej ks. Biskupa:
    • za udział każdego dnia w Misjach Świętych: dziękujemy dzieciom, młodzieży, dorosłym i starszym;
    • dziękujemy za Waszą liczną obecność w minioną niedzielę na zakończenie Misji i wizytacji (mimo niesprzyjającej pogody).
    • dziękujemy za obecność na misyjnych Apelach, na Drodze Światła i naukach.
    • Bóg zapłać małżonkom za obecność i świadectwo w dniu odnowienia przyrzeczeń małżeńskich;
    • Dziękujemy Różom Różańcowym za modlitwę i wszelką pomoc w dniu wizytacji ks. Biskupa.
    • dziękujemy parafialnej Radzie Ekonomicznej oraz Stowarzyszeniu Kazimierskich Amazonek.
    • szczególnie za pomoc i służbę dziękujemy ministrantom, całej służbie ołtarza, młodzieży, a także panu Jarkowi i siostrom Służebniczkom.
    • dziękujemy klasom mundurowym Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie za udział w drodze światła ulicami naszego miasta.
    • dziękujemy dzieciom z Domu Dziecka wraz z wychowawcami i opiekunami – za obecność w kościele oraz za zorganizowanie spotkania z ks. Biskupem w Domu Dziecka.
    • Bóg zapłać Parafianom i Gościom za liczny udział w modlitwach ku czci św. Rity.
    • wszystkim za modlitwę, życzliwość, dar obecności oraz świadectwa wiary i zaangażowania na rzecz wspólnoty parafialnej.
    • Niech zasiane słowo Boże wyda obfity owoc w naszych sercach i rodzinach.