Dzisiaj

Galeria

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
w Tym tygodniu
w Zeszlym tygodniu
w Tym miesiacu
w Zeszłym miesiącu
Łącznie
659
1294
6832
7713
28210
1131233
1208548
Your IP: 176.116.205.215
Server Time: 2017-01-21 16:43:31

Planowane


WYJAZD NA KULIG DO ZAKOPANEGO
(TO SAMO MIEJSCE - NOWE MENU)


Termin: 11 lutego 2017 r.

W programie m.in. Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach (nie może być inaczej w Roku Jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie), czas wolny na Krupówkach, kulig w Murzasihle, ognisko w lesie z pieczeniem kiełbasek, biesiada w karczmie przy akompaniamencie góralskiej kapeli.


KOSZT: 100 zł.
(przy min. 50-osobowej grupie)

CENA OBEJMUJE:
- transport luksusowym autokarem Firmy "Sebastian";
- przejazd kuligiem;
- kiełbasę, pieczywo, herbatę – w czasie ogniska;
- biesiadę przy grze góralskiej kapeli;

- placek zbójnicki, bigos, barszcz z krokietem, herbatę – w czasie biesiady;
- ubezpieczenie.

CENA NIE OBEJMUJE:
- wydatków własnych;
- dodatkowych dań.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - BĘDZIE TYLKO JEDEN AUTOKAR!!!

WARUNKIEM WPISANIA NA LISTĘ JEST OD RAZU
UREGULOWANIE OPŁATY!

 ______________________________

WYJAZD DO KRAKOWA
NA MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Termin: 18 marca 2017 r.

Bliższe informacje w późniejszym czasie.

 ______________________________

8 WOLNYCH MIEJSC!!!

PIELGRZYMKA DO FATIMY
NA 100-LECIE OBJAWIEŃ
Portugalia i Hiszpania - z wypoczynkiem nad morzem
(samolotem)

Termin: 11-20 lipca 2017 r.

Rok 2017 będzie rokiem Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji chcemy zorganizować 10-dniową samolotowo-autokarową Pielgrzymkę do Fatimy i innych sanktuariów Portugalii i Hiszpanii (m.in. Santiago de Compostella). W czasie Pielgrzymki będzie także wypoczynek nad morzem. 

DZIEŃ 1: WARSZAWA - LIZBONA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed odlotem, spotkanie z pilotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Lizbony. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: OBIDOS – ALCOBACA-NAZARE-BATALHA-PENICHE
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Obidos – czarującego średniowiecznego miasteczka, które słynie między innymi z Festiwalu Czekolady. Spacer po starym mieście oraz czas na spróbowanie gingji – słynnej nalewki produkowanej właśnie w tym miasteczku, której rytuał picia oparty jest o czekoladowe kieliszki. Następnie zwiedzanie kościoła cysterskiego w Alcobace, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Czas wolny na lunch w lokalnej restauracji. Następnie zwiedzanie Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha, który wszystkich zwiedzających zachwyca niecodzienną dekoracją stylu manuelińskiego, opartego przede wszystkim na motywach żeglarskich. Transfer do Peniche, zakwaterowanie, obiadokolacja.

DZIEŃ 3: FATIMA
Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Udział w uroczystościach rocznicowych i zwiedzanie Sanktuwarium. Kolacja w hotelu w Nazare

DZIEŃ 4: PENICHE
Śniadanie. Dzień na wypoczynek nad morzem. Kolacja

DZIEŃ 5: PENICHE - COIMBRA - BRAGA
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, którego uczelnia jest najstarsza w Portugalii. Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz spacer po starym mieście. Przejazd do Bragi – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus w Bradze, z malowniczą Drogą Krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia. Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek, w tym słynnych muszli Świętego Jakuba. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO -FATIMA
Śniadanie w hotelu. Msza Święta w Katedrze a następnie przejazd do Portugalii. Przejazd do Porto, pierwszej stolicy kraju, która słynie między innymi z handlu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Transfer do Fatimy. Czas na modlitwę, udział w wieczornym różańcu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: SINTRA-CABO DA ROCA - CASCAIS
Śniadanie w hotelu. Następnie udamy się w góry Sintra, których krajobraz kulturowy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w Zamku Królewskim, która miedzy innymi pozwoli zapoznać się Państwu ze sztuką azulejos – płytek ceramicznych. Przejazd na Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na zachód kraniec kontynentalnej Europy, z którego możemy podziwiać przepiękny widok na ocean. Na zakończenie wizyta w Cascais – słynnym kurorcie na Wybrzeżu Lizbońskim. Powrót do Lizbony, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: FATIMA – LIZBONA
Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy Belem w Lizbonie, której historia nieodłącznie związana jest z epoką wielkich odkryć geograficznych. Zobaczymy między innymi symbol miasta – Wieżę Belem oraz wejdziemy do kościoła Hieronimitów zbudowanego w stylu manuelińskim, gdzie znajduje się symboliczny grup Vasco da Gamy. Na koniec zatrzymamy się przed Pomnikiem Odkrywców oraz będziemy mieli czas na spróbowanie słynnych ciastek Pasteis de Belem. Spacer po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag. Popołudnie spędzimy na spacerze po dzielnicach nadbrzeżnych: Baixa i Bairro Alto. Zobaczymy także ruiny klasztorne, które zachowały się jako pamiątka trzęsienia ziemi, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ 10: LIZBONA - WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot z Lizbony do Warszawy. Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

KOSZT: 1.200 zł. + 670 EURO
(przy 45-osobowej grupie)

CENA ZAWIERA:
• bilet lotniczy Warszawa-Lizbona-Warszawa (bezpłatny catering na pokładzie samolotu),
opłaty lotniskowe,
wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem,
zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (lokalny standard),
wyżywienie 2 x dziennie,
napoje do kolacji,
opiekę anglojęzycznego przewodnika i opiekę polskiego pilota-tłumacza,
materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki),
ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagaż.

CENA NIE ZAWIERA:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 100 euro/osoba,
napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników – około 2 euro/dziennie,
wydatków własnych,
transferu z Kazimierzy Wielkiej na lotnisko i z lotniska.

UWAGI:
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego - 1.000 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2% kosztu imprezy.
4. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 45 osób.

Dalsze płatności wg następującego porządku:
- przy zapisie zaliczka - 500 zł.
- do końca września 2016 r. – 400 zł.
- do końca października 2016 r. – 300 zł.
- do końca listopada 2016 r. - 100 EURO

- do końca grudnia 2016 r. – 100 EURO
- do końca stycznia 2017 r. – 100 EURO
- do końca lutego 2017 r. – 100 EURO
- do końca marca 2017 r. – 100 EURO
- do końca kwietnia 2017 r. – 100 EURO
- do końca maja 2017 r. - dopłata do całości


Można także wpłacić od razu większą sumę.

Pieniądze można wpłacać w zakrystii, u ks. Michała
lub bezpośrednio na konto:
58 1020 2401 0000 0002 0252 8016
– koniecznie należy podać imię i nazwisko wpłacającego.

Bliższe informacje u ks. Michała Haśnika
(tel. 510-005-607 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)

 ______________________________

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
I JORDANII

Termin: 1-10 lutego 2017 r. (ferie zimowe)


Dzień 1. WARSZAWA – TEL AWIW – TYBERIADA
Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 2. TYBERIADA - TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ- YARDENIT
Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Lśniące szmaragdowo jezioro jest jednym z najbardziej malowniczych w Izraelu. Lustro wody znajduje się 210 m. poniżej poziomu Morza Śródziemnego. Przejazd do Yardenitu – symbolicznego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie chrztu przez zanurzenie w wodach Jordanu ma przypominać ten, którego Jan Chrzciciel udzielił samemu Jezusowi. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 3. HAIFA – NAZARET – GÓRA TABOR – KANA GALILEJSKA - AMMAN
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki podłogowej. Przejazd przez granicę izraelsko-jordańską. Zakwaterowanie w Ammanie, kolacja, nocleg.

Dzień 4. AMMAN – PETRA - AMMAN
Śniadanie w hotelu. Przyjazd do Petry. Całodniowe zwiedzanie wykutej w różowej skale starożytnej stolicy ludu Nabatejczyków - Petry. Do Petry wiedzie niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz o długości 1,2 km i miejscami 200- metrowych ścianach, zwany Siq. Na jego końcu zza zakrętu wyłania się niespodziewanie najbardziej efektowna ze wszystkich budowli. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

Dzień 5. AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO – BETLEJEM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Madaby. To przyjemne miasteczko, leżące 30 km na południe od Ammanu, jest znane głównie z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich. W pobliżu ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego na wysokość około 800 metrów wznosi się Góra Nebo. Choć to jeszcze teren Jordanii, przy dobrej pogodzie widać już wieże kościołów w Jerozolimie. Sławę Górze Nebo przyniosły wydarzenia opisane w Starym Testamencie. W pobliżu ukryta miała zostać Arka Przymierza. To tu zmarł i został pochowany Mojżesz. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6. BETLEJEM – EIN KAREM– YAD VASHEM
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się

Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Kościół z figurą anioła ma kształt namiotu, jego kopuła widziana od wewnątrz przypomina palmę, a wspaniałe freski ilustrują dzieje Świętej Rodziny. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Wizyta w Ein Karem, niewielkiej biblijnej miejscowości na zachód od Jerozolimy. Zobaczymy franciszkański kościół Nawiedzenia, zbudowany w miejscu gdzie wedle tradycji Maria odwiedził św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela. Nad grotą, tradycyjnie uważaną za miejsce w którym urodził się Jan Chrzciciel, wznosi się dziś kościół św. Jana. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7. JEROZOLIMA
Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii (zwana także kościołem Wszystkich Narodów). Na fasadzie świątyni lśni złota mozaika przedstawiająca Jezusa cierpiącego za grzechy świata. Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony.. Wejście brama Lwów na obszar Starego Miasta. „Via Dolorosa" to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200 m.).Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa oraz Jego grobowiec. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP, okazałą benedyktyńską budowlę wzniesioną w miejscu, gdzie wedle tradycji Maria zapadła w wieczny sen. Wewnątrz warto zwrócić uwagę na mozaiki podłogowe oraz kryptę. Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi kościół św. Piotra „In Galicantu". Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Przejazd pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Jest on podzielony na dwie części: dla mężczyzn po lewo, dla kobiet po prawo. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 8. JERYCHO – QUMRAN – MORZE MARTWE
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Qumran, miejsca odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty. Przejazd nam Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 9. BETLEJEM – CEZAREA NADMORSKA – TEL AWIW - JAFFA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Cezarei. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Wykopaliska dotąd nie zostały zakończone jednak już pozostałości forum, amfiteatru, hipodromu i herodiańskiego akweduktu dają pojęcie o dawnej wielkości i pięknie ośrodka. Następnie przejazd do Tel Awiwu. Krótkie zwiedzanie starej części miasta, Jafy. Według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jafet. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.


Dzień 10. TEL AWIW –WARSZAWA
Wczesne wykwaterowanie z hotelu (kawa+ciasto). Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot. Zakończenie imprezy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.

Codziennym punktem programu jest Msza Święta.
KOSZT: 3.490 zł.
(przy 42-osobowej grupie)

CENA ZAWIERA:
• bilet lotniczy Warszawa– Tel Awiw –Warszawa,
opłaty lotniskowe,
transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania,
zakwaterowanie (9 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej – zgodnie z programem wycieczki,
2 posiłki dziennie,
opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania,
ubezpieczenie kosztów leczenia,
następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu.

CENA NIE ZAWIERA:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat granicznych, obligatoryjnych napiwków dla kierowców i przewodnika łącznie 295 USD (płatne pilotowi),
transferu z Kazimierzy Wielkiej na lotnisko i z lotniska.

UWAGI:
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Na powyższe świadczenia nie zostały zrobiony żadne rezerwacje.
3. W razie zmian cen biletów wstępu lub opłat granicznych kwota płatna na miejscu może ulec zmianie.
4. Cena zawiera 7 rozpoczętych noclegów.
5. Cena za dziecko 2-12 lat z dwiema osobami dorosłymi – 3.060 zł.
6. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 750 ZŁ
7. Cena imprezy zostały skalkulowane według kursu 3,9.
8. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
9. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 osób.

 ______________________________


PIELGRZYMKO-WYCIECZKA
PO ZACHODNIM WYBRZEŻU STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Termin: druga połowa lutego w 2018 r. (ferie zimowe)

 ______________________________

 

W dniach od 20 i 21 września 2013 r. nasza parafia organizuje Pielgrzymkę po Sanktuariach Ziemi Tarnowskiej i Podkarpackiej. Głównym celem jest udział w Kalwarii Pacławskiej w Diecezjalnych Obchodach Jubileuszu 20-lecia Sakry Biskupiej Biskupa Kazimierza Ryczana.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

(1 dzień) PIĄTEK, 20 września 2013 r.
O godz. 7.30 wyjazd sprzed kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. Dojazd do SZCZEPANOWA – miejsca urodzenia św. Biskupa Stanisława. Nawiedzenie Sanktuarium. Następnie udamy się do STAREGO SĄCZA, gdzie nawiedziemy miejsca związane ze św. Kingą. Później pojedziemy do DUKLI – Sanktuarium św. Jana. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Dębowcu. Udział w Apelu Maryjnym i procesji ze świecami.

(2 dzień) SOBOTA, 21 września 2013 r.
Rano śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w DĘBOWCU. Wyjazd do PRZEMYŚLA. Odwiedzimy dwie Katedry (obrządku łacińskiego i greckiego), czas wolny na Rynku. Około południa dojedziemy do KALWARII PACŁAWSKIEJ, gdzie weźmiemy udział w Diecezjalnych Obchodach Jubileuszu 20-lecia Sakry Biskupiej Biskupa Kazimierza Ryczana.

KOSZT: 150 zł. (przy minimum 50 uczestnikach)

CENA ZAWIERA:
- przejazd komfortowym autokarem;
- 1 nocleg w Domu Pielgrzyma (pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienkami);
- wyżywienie: 1 obiadokolacja i 1 śniadanie;
- ubezpieczenie;
- opłaty parkingowe.

Zapisy i bliższe informacje u ks. Michała Haśnika
(tel. 510-005-607 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)