Dzisiaj

Galeria

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
w Tym tygodniu
w Zeszlym tygodniu
w Tym miesiacu
w Zeszłym miesiącu
Łącznie
1199
1212
8894
12707
40008
1355862
1450006
Your IP: 91.216.213.170
Server Time: 2017-06-24 13:35:53

Planowane


PIELGRZYMKA DO FATIMY
NA 100-LECIE OBJAWIEŃ
Portugalia i Hiszpania - z wypoczynkiem nad morzem
(samolotem)

Termin: 11-20 lipca 2017 r.

Rok 2017 będzie rokiem Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji chcemy zorganizować 10-dniową samolotowo-autokarową Pielgrzymkę do Fatimy i innych sanktuariów Portugalii i Hiszpanii (m.in. Santiago de Compostella). W czasie Pielgrzymki będzie także wypoczynek nad morzem. 

DZIEŃ 1: WARSZAWA - LIZBONA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed odlotem, spotkanie z pilotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Lizbony. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: OBIDOS – ALCOBACA-NAZARE-BATALHA-PENICHE
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Obidos – czarującego średniowiecznego miasteczka, które słynie między innymi z Festiwalu Czekolady. Spacer po starym mieście oraz czas na spróbowanie gingji – słynnej nalewki produkowanej właśnie w tym miasteczku, której rytuał picia oparty jest o czekoladowe kieliszki. Następnie zwiedzanie kościoła cysterskiego w Alcobace, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Czas wolny na lunch w lokalnej restauracji. Następnie zwiedzanie Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha, który wszystkich zwiedzających zachwyca niecodzienną dekoracją stylu manuelińskiego, opartego przede wszystkim na motywach żeglarskich. Transfer do Peniche, zakwaterowanie, obiadokolacja.

DZIEŃ 3: FATIMA
Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Udział w uroczystościach rocznicowych i zwiedzanie Sanktuwarium. Kolacja w hotelu w Nazare

DZIEŃ 4: PENICHE
Śniadanie. Dzień na wypoczynek nad morzem. Kolacja

DZIEŃ 5: PENICHE - COIMBRA - BRAGA
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, którego uczelnia jest najstarsza w Portugalii. Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz spacer po starym mieście. Przejazd do Bragi – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus w Bradze, z malowniczą Drogą Krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia. Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek, w tym słynnych muszli Świętego Jakuba. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO -FATIMA
Śniadanie w hotelu. Msza Święta w Katedrze a następnie przejazd do Portugalii. Przejazd do Porto, pierwszej stolicy kraju, która słynie między innymi z handlu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Transfer do Fatimy. Czas na modlitwę, udział w wieczornym różańcu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: SINTRA-CABO DA ROCA - CASCAIS
Śniadanie w hotelu. Następnie udamy się w góry Sintra, których krajobraz kulturowy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w Zamku Królewskim, która miedzy innymi pozwoli zapoznać się Państwu ze sztuką azulejos – płytek ceramicznych. Przejazd na Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na zachód kraniec kontynentalnej Europy, z którego możemy podziwiać przepiękny widok na ocean. Na zakończenie wizyta w Cascais – słynnym kurorcie na Wybrzeżu Lizbońskim. Powrót do Lizbony, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: FATIMA – LIZBONA
Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy Belem w Lizbonie, której historia nieodłącznie związana jest z epoką wielkich odkryć geograficznych. Zobaczymy między innymi symbol miasta – Wieżę Belem oraz wejdziemy do kościoła Hieronimitów zbudowanego w stylu manuelińskim, gdzie znajduje się symboliczny grup Vasco da Gamy. Na koniec zatrzymamy się przed Pomnikiem Odkrywców oraz będziemy mieli czas na spróbowanie słynnych ciastek Pasteis de Belem. Spacer po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag. Popołudnie spędzimy na spacerze po dzielnicach nadbrzeżnych: Baixa i Bairro Alto. Zobaczymy także ruiny klasztorne, które zachowały się jako pamiątka trzęsienia ziemi, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ 10: LIZBONA - WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot z Lizbony do Warszawy. Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

KOSZT: 1.200 zł. + 670 EURO
(przy 45-osobowej grupie)

CENA ZAWIERA:
• bilet lotniczy Warszawa-Lizbona-Warszawa (bezpłatny catering na pokładzie samolotu),
opłaty lotniskowe,
wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem,
zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (lokalny standard),
wyżywienie 2 x dziennie,
napoje do kolacji,
opiekę anglojęzycznego przewodnika i opiekę polskiego pilota-tłumacza,
materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki),
ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagaż.

CENA NIE ZAWIERA:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 100 euro/osoba,
napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników – około 2 euro/dziennie,
wydatków własnych,
transferu z Kazimierzy Wielkiej na lotnisko i z lotniska.

UWAGI:
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego - 1.000 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2% kosztu imprezy.
4. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 45 osób.

 ______________________________

 

 

W dniach od 20 i 21 września 2013 r. nasza parafia organizuje Pielgrzymkę po Sanktuariach Ziemi Tarnowskiej i Podkarpackiej. Głównym celem jest udział w Kalwarii Pacławskiej w Diecezjalnych Obchodach Jubileuszu 20-lecia Sakry Biskupiej Biskupa Kazimierza Ryczana.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

(1 dzień) PIĄTEK, 20 września 2013 r.
O godz. 7.30 wyjazd sprzed kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. Dojazd do SZCZEPANOWA – miejsca urodzenia św. Biskupa Stanisława. Nawiedzenie Sanktuarium. Następnie udamy się do STAREGO SĄCZA, gdzie nawiedziemy miejsca związane ze św. Kingą. Później pojedziemy do DUKLI – Sanktuarium św. Jana. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Dębowcu. Udział w Apelu Maryjnym i procesji ze świecami.

(2 dzień) SOBOTA, 21 września 2013 r.
Rano śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w DĘBOWCU. Wyjazd do PRZEMYŚLA. Odwiedzimy dwie Katedry (obrządku łacińskiego i greckiego), czas wolny na Rynku. Około południa dojedziemy do KALWARII PACŁAWSKIEJ, gdzie weźmiemy udział w Diecezjalnych Obchodach Jubileuszu 20-lecia Sakry Biskupiej Biskupa Kazimierza Ryczana.

KOSZT: 150 zł. (przy minimum 50 uczestnikach)

CENA ZAWIERA:
- przejazd komfortowym autokarem;
- 1 nocleg w Domu Pielgrzyma (pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienkami);
- wyżywienie: 1 obiadokolacja i 1 śniadanie;
- ubezpieczenie;
- opłaty parkingowe.

Zapisy i bliższe informacje u ks. Michała Haśnika
(tel. 510-005-607 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)