XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

* Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (ofiary do puszek oraz przy nabywaniu papieskich kremówek). Dziękujemy naszej młodzieży, zwłaszcza kandydatom do sakramentu bierzmowania, za zaangażowanie w ubiegłą niedzielę oraz za udział we wczorajszej adoracji w intencji Synodu.

* Dziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli w minionym tygodniu w Wieczorze Miłosierdzia oraz w Parafialnym Dniu Chorego.

* Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. Ofiarami i modlitwą wspieramy Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej. Dodatkowo po Mszach św. możemy dziś nabywać cegiełki przeznaczone na remont ochronki w Cochabamba, w której posługują siostry Służebniczki.

* W tygodniu misyjnym, osoby, które nabywały czasopismo „Misje Dzisiaj” w ramach prenumeraty, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

* Jutro, z racji 22-go dnia miesiąca, będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. O 17.30 różaniec, który poprowadzą „Amazonki” a następnie Msza św. o godz. 18.00. Słowo Boże wygłosi ks. Tadeusz Lalewicz. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła.

* Wyjazd do Muzeum w Domu Rodzinnym św. Jana Pawła II w najbliższą sobotę, 27 października o godz. 7.45 spod kościoła. Zapisane osoby jeszcze dzisiaj prosimy o wpłatę jako potwierdzenie chęci wyjazdu.

* Kalendarz liturgiczny:

> W poniedziałek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

* Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św. popołudniowej.

* Codziennie o godz. 15.00 odmawiamy w naszym kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego.

* W przyszłą niedzielę (28 października) będziemy gościć w naszej parafii księdza z Wietnamu, gdzie trwają prześladowania chrześcijan (żyje tam ok. 8 mln katolików na 82 mln ludności). Niech nasza modlitwa i dobrowolne ofiary do puszek będą znakiem solidarności i jedności z tamtejszym Kościołem prześladowanym.

* Zbliża się Uroczystość Wszystkich świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o zachowanie czystości na naszym parafialnym cmentarzu.

* Przypominamy, że można już zamawiać intencje na przyszły rok 2019, a także wypominki za naszych bliskich zmarłych. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki do wpisywania wypominków jednorazowych i listopadowych.

* Już dziś informujemy, że w środę, 31 października, odbędzie się Noc Świętych – czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych. Bliższe informacje podamy za tydzień. Dzieci zachęcamy, by z pomocą rodziców przebrały się za świętych.

* Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Parafianina”.

* Przed ołtarz zapraszamy wszystkie dzieci na indywidualne błogosławieństwo.

Kazimierza Wielka, 21 października 2018 r.