Your IP: 54.224.155.169
Server Time: 2017-10-24 09:36:51

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

v W odpowiedzi na komunikat ks. Biskupa Ordynariusza, dziś po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku. Możemy też wysłać SMS. Szczegóły w gablocie.

v Dziękujemy wszystkim, którzy ubiegłą niedzielę wsparli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia poprzez ofiary do puszek czy zakup kremówek. Dziękujemy także młodzieży, która zaangażowała się w rozprowadzanie cegiełek – papieskich kremówek.

v W poniedziałek 16 października 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zaś liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II obchodzimy 22 października w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu. Wzywajmy w naszych modlitwach orędownictwa tego świętego Polaka, papieża rodziny.

v W najbliższą środę kolejny Parafialny Dzień Chorego. O godz. 9.00 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. wszystkich seniorów zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie przy kawie.

v Codziennie o godz. 15.00 odmawiamy w naszym kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

v Kolejny Wieczór Miłosierdzia rozpoczniemy w piątek, 20 października, o godz. 18.00. W tym miesiącu w sposób szczególny będziemy modlić się za osoby uwikłane w różne nałogi. Przynosimy ze sobą świece.

v Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 15.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach.

v Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Nabożeństwie Fatimskim na zakończenie 100-lecia objawień. Niech owocem tego jubileuszu będzie nasza wytrwała modlitwa różańcowa za grzeszników, osobista pokuta i kult Niepokalanego Serca NMP w Pierwsze soboty każdego miesiąca.

v W przyszłą niedzielę 22 października po raz kolejny będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. O 17.30 różaniec, który poprowadzą „Amazonki” a następnie dodatkowa Msza św. o godz. 18.00. Słowo Boże wygłosi ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii Skalbmierz i dziekan dekanatu skalbmierskiego. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła. Msza św. o godz. 16.00 i różaniec o 15.30 tego dnia pozostają bez zmian.

v Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną, która rozpocznie w Kościele Tydzień Misyjny. Ofiarami będziemy mogli wesprzeć Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.

v W każdą niedzielę Msza św. z udziałem dzieci o godz. 10.30, a z udziałem młodzieży o godz. 9.00.

v Kalendarz liturgiczny:

• Ø w poniedziałek  - wspomnienie św. Jadwigi śląskiej.
  • Ø we wtorek - Wspomnienie. Św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika.
  • Ø w środę - święto św. Łukasza, Ewangelisty.
  • Ø w piątek - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  • Ø w sobotę -  wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.

v Przypominamy, że można już zamawiać intencje na przyszły rok 2018, a także  wypominki za naszych bliskich zmarłych. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki do wpisywania wypominków jednorazowych i listopadowych.

v Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Parafianina”

KOMUNIKAT KS. BISKUPA ORDYNARIUSZA

Drodzy Diecezjanie!

W ostatnim czasie dotknęła nas i poruszyła wiadomość o trzęsieniu ziemi w Meksyku,
w wyniku, którego śmierć poniosły setki istnień ludzkich, a tysiące rodzin straciło dach nad głową
i dorobek całego swojego życia. Łączę się z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i bardzo proszę, abyśmy obudzili w sobie „wyobraźnię miłosierdzia” i z miłością miłosierną pośpieszyli z bratnią pomocą poszkodowanym.

W odpowiedzi na Apel Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę, aby w niedzielę 15 października br. zorganizować
w parafiach Dzień pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku” oraz przeprowadzić zbiórkę do puszek, jako wyraz naszej solidarności z narodem meksykańskim.
Niech ten gest będzie naszym aktem miłosierdzia oraz świadectwem naszej wiary.

Ponadto nasze ofiary możemy przekazać wysyłając SMSa o treści MEKSYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Z serca wszystkim błogosławię † W Imię Ojca † i Syna † i Ducha Świętego.

Wasz Biskup

† Jan Piotrowski

Proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o przekazanie zebranych ofiar osobiście lub przelewem na konto CARITAS KELECKA Nr 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem: „MEKSYK”. CARITAS KIELECKA zebrane ofiary prześle do CARITAS POLSKA, która przekaże je poszkodowanym w Meksyku.

KURIA DIECEZJALNA W KIECACH

Powyższy Apel Biskupa Kieleckiego należy podać wiernym w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę 8 października 2017 r.

Ks. Dariusz Gącik

WIKARIUSZ GENERALNY