1719413
Your IP: 54.227.51.103
Server Time: 2017-12-16 15:35:42

Ogłoszenia Duszpasterskie

v Dzisiejsza II niedziela adwentu jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

v Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w roratach o godz. 6.30, natomiast dzieci o godz. 18.00. Dzieci każdego dnia otrzymują obrazki do wklejenia na plansze oraz losują figurkę Matki Bożej oraz św. Józefa, a także nagrody.

v W środę, 13 grudnia, o godz. 17.30 różaniec fatimski, w czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a codziennie o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

v Kolejny Wieczór Miłosierdzia rozpoczniemy w piątek, 15 grudnia, o godz. 18.00. W tym miesiącu w sposób szczególny będziemy modlić się za zatwardziałych grzeszników. Przynosimy ze sobą świece.

v W sobotę 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia przed Pasterką. Każdego dnia nowennę będziemy odprawiać 10 minut przed Mszą św. poranną.

vKalendarz liturgiczny:

Øw środę – wspomnienie św. Lucji, dziewicy i męczennicy.

Ø w czwartek - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

v W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe (17-19 grudnia br.), które poprowadzi ojciec Adam, franciszkanin. Dniem spowiedzi będzie wtorek 19 grudnia. Plan rekolekcji znajduje się w dzisiejszym „Parafianinie”.

v Z posługą sakramentalną przed świętami Bożego Narodzenia do chorych i starszych parafian udamy się w środę 20 grudnia od godz. 15.00. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

vPrzypominamy, że można zamawiać intencje na przyszły rok 2018.

1. vRazem z Panem organistą składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie pobłogosławionych opłatków. Można je jeszcze nabywać w zakrystii oraz na chórze.
  2. vZachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są najnowsze numery „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, „Misji Dzisiaj” i „Parafianina”. W zakrystii można także nabywać lampiony na roraty oraz świece Caritas - „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Kazimierza Wielka, 10 grudnia 2017 r.