1904286
Your IP: 54.224.99.70
Server Time: 2018-04-27 10:36:22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

vDzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Zachęcamy do osobistej modlitwy za nasze rodziny, aby młodzi ludzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołującego Jezusa.

vKlerycy kieleckiego seminarium już kolejny rok organizują modlitwy o powołania przy relikwiach świętych i błogosławionych pt. „Przez Ich zasługi i modlitwy”. Odbędą się one jeszcze m.in. w sobotę, 5 maja, o godz. 17.00Książnicach Wielkich. Chętnych na wyjazd prosimy o kontakt.

vOd dziś młodzież obecnych klas 7 oraz II gimnazjum może już pobrać deklaracje do rocznego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

vSpotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej dziś po Mszy św.godz. 10.30.

vDzieci naszej parafii do I Komunii świętej przystąpią w sobotę, 5 maja, o godz. 12.00. Pierwsza spowiedź dla dzieci, a także dla rodziców, chrzestnych i bliskich w piątek (4 maja) od godz.16.30.

vNatomiast rocznica I Komunii św. dla klas 4 odbędzie się w niedzielę 6 maja br. o godz. 10.30. Do spowiedzi przed rocznicą zapraszamy także w piątek od godz.16.30.

vDziś o godz. 18.00 dodatkowa Msza św. z racji 22. dnia miesiąca. Po raz kolejny będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła.

vW najbliższy wtorek o 18.45 pierwsze spotkanie Kręgu biblijnego dla wszystkich chętnych. Krąg biblijny to spotkania ze słowem Bożym, poznawanie Ewangelii na kolejna niedzielę i zgłębianie jej przesłania. Na to cotygodniowe spotkanie zapraszamy każdego, kto, choć na chwilę, chce zatrzymać się, posłuchać, medytować i kontemplować słowo Boże.

vDziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w Wieczorze Miłosierdzia oraz Parafialnym Dniu Chorego. Do chorych i cierpiących pozostających w domach, kapłani z posługą sakramentalną udają się co miesiąc, w pierwszy piątek miesiąca, dlatego wciąż zachęcamy, by nie tylko z racji świąt zatroszczyć się o swoich bliskich czy sąsiadów.

vW zakrystii i kancelarii zapisujemy jeszcze chętnych na czuwanie na Jasnej Górze 4-5 maja br. (piątek-sobota). Koszt 30 zł - przy zapisach.

vProwadzimy także zapisy na:

• wyjazd dzieci z grup misyjnych na „Misyjne Lato z Bogiem” w Skorzeszycach (25-30 czerwca);
  • wyjazd na koncert uwielbieniowy „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Rzeszowie (31 maja- Boże Ciało) dla wszystkich chętnych.
  • wyjazd młodzieży na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Lednicy (sobota, 2 czerwca br.)

v Kalendarz liturgiczny:

• w poniedziałek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  • w środę, 25 kwietnia – święto św. Marka, Ewangelisty.

vOfiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane w naszym kościele

• Spotknaie Kandydatów do sakramentu bierzmowania w środę i piatek o godz. 18.30 w kościele.

vZachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „ Małego Gościa”, „Misje dzisiaj” oraz „Parafianina”.

vWszystkie dzieci obecne na Mszy św. zapraszamy na indywidualne błogosławieństwo przed ołtarz oraz odbiór obrazka.

Kazimierza Wielka, 22 kwietnia 2018 r.