1908322
Your IP: 54.224.255.17
Server Time: 2018-06-25 00:55:08

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

vRozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii, również tam dokąd wyjeżdżamy bądź wysyłamy dzieci. W naszym kościele od przyszłej niedzieli (1 lipca) w okresie wakacji dla wszystkich chętnych będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przypominamy także, że w każdą sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. z niedzieli.

vTrwają prace remontowe w naszym kościele. Korzystamy z dotacji unijnej poprzez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Ofiary na tace w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone również na ten cel.

vDziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu w ubiegłą niedzielę. Na turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnej dziewczynki (z kiermaszu oraz ofiar do puszek) zebraliśmy 3069 zł i 5 euro. Rodzice dziewczynki bardzo serdecznie wszystkim dziękują za okazane serce i pomoc. Za włączenie się do akcji dziękujemy także wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas przy SP nr 1 oraz Fundacji „Dajemy wybór”.

vDziękujemy wszystkim za udział w modlitwach ku czci św. Rity w minionym tygodniu i zapraszamy za miesiąc w niedzielę, 22 lipca o godz. 18.00 (dodatkowa Msza św.)

vDziękujemy także za udział w kolejnym Parafialnym Dniu Chorego oraz pielgrzymce do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny.

vKalendarz liturgiczny

W środę, 27 czerwca - wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

W czwartek, 28 czerwca - wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika

vW piątek, 29 czerwca - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00, 12.00, 16.30 i o 18.00. Ofiary na tacę w tym dniu składane są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

vW sobotę, 30 czerwca, o godz. 14.00 w Donosach zostanie odprawiona Msza św. z racji jubileuszu 700-lecia Donos.

vW przyszłą niedzielę spotkanie Róż Różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00.

vNabożeństwa czerwcowe po Mszach św. popołudniowych; Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o 17.45, adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki o 17.30.

vOrganizujemy także pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 7 lipca br. W programie dróżki Pana Jezusa i Msza św., a w drodze powrotnej: Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Miłosierdzia Bożego. Koszt 25 zł przy zapisach.

vZachęcamy także do wzięcia udziału do Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę (6-13 sierpnia) bądź Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę (20-23 sierpnia). SzczegółyParafianinie.

vZachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „ Małego Gościa”, „Misje dzisiaj” oraz „Parafianina” (ostatni przed wakacjami).

vWszystkie dzieci obecne na Mszy św. zapraszamy na indywidualne błogosławieństwo przed ołtarz oraz odbiór obrazka.

Kazimierza Wielka, 24 czerwca 2018 r.