Your IP: 54.159.30.26
Server Time: 2018-02-18 18:49:54

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

vW minioną środę rozpoczęliśmy w liturgii Wielki Post, czyli okres czterdziestodniowej pokuty i nawrócenia. Mimo trwających ferii dołóżmy starań, by nasze rodziny już teraz korzystały z tego czasu łaski.

vZachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi KrzyżowejGorzkich Żali.

Droga Krzyżowa dla dzieci i starszych w piątki o godz. 17.15,

Droga Krzyżowa dla młodzieży gimnazjum, szkół średnich, studentów oraz wszystkich którzy wcześniej nie mogą uczestniczyć o godz. 19.00.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.45.

vKurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w domu parafialnym. Potrwa on przez kolejne niedziele Wielkiego Postu.

vW zakrystii znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje zobowiązania do trzeźwości i abstynencji na okres Wielkiego Postu.

vDziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu wzięli udziałWieczorze Miłosierdzia.

vW najbliższą środę (21 lutego) kolejny Parafialny Dzień Chorego. O godz. 9.00 Msza św.intencji chorych i starszych parafian, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. wszystkich seniorów zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie przy kawie.

vW czwartek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

vTakże w czwartek (22 lutego) po raz kolejny będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 17.30 adoracja najświętszego sakramentu. Msza św.godz. 18.00. Słowo Boże wygłosi ks. Marian Pozierak. Do włączenia się w modlitwę i liturgię Mszy św. zapraszamy ludzi chorych i ich opiekunów. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone róże, które będzie można nabyć wchodząc do kościoła

vJak co roku II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu, i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę dobrowolne ofiary do puszek zostaną przeznaczone na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. (komunikat ks. Biskupa).

vDyrekcja Zespołu Szkół w Odonowie oraz Komitet Organizacyjny zapraszają na jubileusz 70-lecia ZSZ w Odnowie 14 kwietnia 2018 r. Początek Mszą św. o godz.11.00naszym kościele. Szczegółowe informacje w gablocie oraz na stronie internetowej szkoły. Do 20 lutego trwają zapisy na V Zjazd Absolwentów.

vInformacja na temat przekazania 1 % podatku na rzecz Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 jest zmieszczona w gablocie ogłoszeń.

vZachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Są nowe numery „Niedzieli”„Gościa niedzielnego” oraz „Parafianina”.

Kazimierza Wielka, 18 lutego 2018 r.