Dzisiaj

Galeria

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
w Tym tygodniu
w Zeszlym tygodniu
w Tym miesiacu
w Zeszłym miesiącu
Łącznie
1296
1226
9837
11561
27303
1741629
1813831
Your IP: 54.159.30.26
Server Time: 2018-02-18 18:47:48

Sakrament Chorych

namaszczenie

Chorych z posługą sakramentalną w każdy I piątek miesiąca
odwiedza Ksiądz Proboszcz.

W sytuacjach szczególnych - w każdym innym czasie.

 

W Piśmie Świętym czytamy:
„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła by się modlili nad nim i namaścili go świętym olejem w Imię Pana. Modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone...".

 

Zgłaszanie chorego:
Przy zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko chorego oraz dokładny adres, a także należy określić jego stan zdrowia - zwłaszcza, gdy chory nie jest w stanie przyjąć Komunii Świętej.
Chory w czasie odwiedzin ma możliwość przystąpienia do Spowiedzi św. i przyjęcia Komunii Świętej. Zawsze przy tej okazji jest możliwość udzielenia Sakramentu Chorych, który może być przyjmowany wielokrotnie nawet w czasie tej samej choroby.

 

Przygotowanie w domu chorego:
Stół w pobliżu łóżka chorego nakrywamy białym obrusem. Umieszczamy na nim krzyż, a obok świece i wodę święconą. Na małym talerzyku przygotowujemy plasterek cytryny lub trochę soli oraz kilka kulek z waty do oczyszczenia palców po namaszczeniu. Dobrze jest, jeśli przygotuje się szklankę z wodą, aby chory mógł napić się, by od razu przełknąć hostię. Jeśli chory ma zawsze kłopoty z połykaniem, osoba opiekująca się nim, musi wcześniej powiedzieć o tym księdzu. Kapłan udzielając Komunii Świętej poda tylko cząstkę hostii.

 

 

Prosimy nie czekać na ostatnią chwilę z wezwaniem kapłana do chorego,
aby ten obrzęd nie stał się „ostatnim namaszczeniem".