Dzisiaj

Galeria

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
w Tym tygodniu
w Zeszlym tygodniu
w Tym miesiacu
w Zeszłym miesiącu
Łącznie
211
1464
1675
8566
33625
1561355
1638209
Your IP: 54.224.155.169
Server Time: 2017-10-24 09:36:30

SAKRAMENT BIERZMOWANIA - DEKLARACJE

 

 

Deklaracja do pobrania

 

OGÓLNE INFORMACJE NT. PRZYGOTOWANIA DO BIERZMOWANIA

1.Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie deklaracji (lewa część tego arkusza) wraz z załącznikami (aktu chrztu – jeśli odbył się on poza naszą parafią, w innym przypadku wystarczy podać numer aktu; zgoda proboszcza – jeśli kandydat zamieszkuje na terenie innej parafii).

2. Kandydata zgłasza rodzic (prawny opiekun) odbierając w kancelarii parafialnej lub zakrystii indeks – termin zgłoszenia do 1 października 2017. Niezwłocznie wypełnia str. 1 wraz ze zdjęciem. Podpisy można już zbierać od 02 października.

3. Przygotowanie do bierzmowania składa się z następujących elementów:

a)Przygotowanie duchowe: osobista i rodzinna modlitwa; uczestnictwo we Mszy św. w niedziele i święta nakazane oraz inne dni wskazane przez prowadzącego przygotowanie; comiesięczne przystępowanie do sakramentu spowiedzi; obecność i aktywne uczestnictwo w lekcjach religii, spotkaniach w grupie i spotkaniach ze wszystkimi bierzmowanymi; uczestnictwo w wyjazdach dla kandydatów, obecność na rekolekcjach adwentowych w swojej parafii oraz wielkopostnych na terenie parafii szkoły z uwzględnieniem wzorowego zachowania w czasie ich trwania; obecność na nabożeństwach: różańcowym (min. 5),  Roraty (min. 5), Drodze Krzyżowej (min. 3), Gorzkich żalach (min. 2), majowym (min. 5); obecność i wzorowe zachowanie na liturgicznych próbach przed bierzmowaniem;

b)Przygotowanie intelektualne: wykazanie się dobrą znajomością prawd katechetycznych [Egzamin rozłożony na poszczególne części oraz tzw. „powtórka” (egz. z całości pytań) na zakończenie przygotowania]; przynajmniej dostateczna ocena z religii; pozytywna ocena katechety o kandydacie wydawanapod koniec przygotowań; Prace pisemne (ręcznie) na temat:1) „Co to znaczy być dojrzałym chrześcijaninem? Dlaczego pragnę przyjąć sakrament bierzmowania?” – (przynosimy do końca października), 2) „Mój patron do bierzmowania. Dlaczego Go wybrałem? Jak dalej zamierzam rozwijać swoją wiarę?” – (przynosimy do końca marca.)

Nie zapomnijcie wkleić zdjęcia do indeksu – to dla nas bardzo ważne, a dla was obowiązkowe!