Wprowadzenie relikwii bł. męczenników z Peru

W niedzielę, 28 maja 2017 r. przeżywaliśmy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Gościliśmy w naszej parafii Ojców Franciszkanów z Krakowa, którzy dokonali wprowadzenia relikwii błogosławionych męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Po odczytaniu certyfikatu autentyczności o. Dariusz przekazał relikwiarz z relikwiami na ręce ks. proboszcza Janusza Mularza. W homilii nasz gość, który również wiele lat pracował na misjach w Peru, opowiedział o pierwszych polskich misjonarzach męczennikach.

- „Błogosławieni Zbyszek i Michał zostali obrani jako szczególni obrońcy przed szerzącym się terroryzmem. Za ich wstawiennictwem wierni podejmują tzw. Krucjatę różańcową i modlą się o pokój i zgodę na całym świecie. Czy nie są to patronowie czasów, w których żyjemy?" – pytał podczas homilii o. Dariusz.

Na zakończenie każdej Mszy św. wszyscy wierny obecni w kościele oddawali cześć relikwiom błogosławionych męczenników z Peru. Odtąd w każdy 7 dzień miesiąca kazimierska wspólnota parafialna p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego będzie podejmować modlitwę różańcową, prosząc za wstawiennictwem męczenników o pokój na świecie – szczególnie o zaniechanie szerzenia się terroryzmu.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom tegorocznych dzieci I-komunijnych i rodzicom nowobierzmowanych za ufundowanie pięknego relikwiarza! Bóg zapłać!

Foto: Zdzisław Pilarski

STRONA O MĘCZENNIKACH Z PERU