Dzisiaj

Galeria

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
w Tym tygodniu
w Zeszlym tygodniu
w Tym miesiacu
w Zeszłym miesiącu
Łącznie
717
1062
717
5960
26731
1997717
2055365
Your IP: 54.198.23.251
Server Time: 2018-09-24 23:39:10

Kwietniowe "Róże św. Rity"

Kwietniowe modlitwy ku czci św. Rity zgromadziły w naszym kościele bardzo wielu czcicieli. Najliczniejszą grupę stanowili oczywiście nasi parafianie. Byli także parafianie z „górnej" parafii Miłosierdzia Bożego, Cudzynowic, Książnic Wielkich, Solca-Zdroju i nawet Kostomłotów.

- „Przyjechaliśmy zza Kielc, z Kostomłotów. Przeczytaliśmy w Internecie, że w Kazimierzy są takie modlitwy i postanowiliśmy pojechać. Św. Rita jest tak wielką orędowniczką, że nie trzeba nic więcej tłumaczyć, dlaczego tutaj jesteśmy" – mówili przed Mszą św. nasi goście.

Podczas Mszy św. modlono się za wst. św. Rity w intencjach czcicieli, o dobry wybór żony i męża, o dar macierzyństwa oraz za cierpiących na choroby nowotworowe. – „Te intencje towarzyszą nam co miesiąc. Do kościoła przybywają ludzie chorzy, młode małżeństwa i proszą św. Ritę o potrzebne dla siebie łaski. Już wiemy o pierwszych pozytywnych owocach tych modlitw" – mówi ks. Proboszcz.

Na zakończenie Mszy św. odbywa się poświęcenie róż, które można nabywać wchodząc do kościoła. Niektórzy mają także swoje róże. – „Tym razem rozprowadziliśmy 120 róż i niestety zabrakło" – mówi Agata Kot, parafianka która od początku zajmuje się dystrybucją róż.

Po poświęceniu róż odmawia się Litanię ku czci św. Rity oraz inne modlitwy. Jest także czas na modlitwę w ciszy.

Kult św. Rity jest w Kazimierzy Wielkiej popularny od dłuższego czasu. Wiele osób jeździło do Krakowa do kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej na comiesięczne modlitwy. W maju 2016 r. grupa parafian przebywała na pielgrzymce w Casci – miejscu życia św. Rity. Tam spontanicznie zrodziła się myśl zakupu figury włoskiej zakonnicy do kazimierskiego kościoła. 22 maja 2016 r. figura ta została poświęcona i już po raz pierwszy poświęcono róże. Miesiąc później, w czerwcu 2016 r. modlitwom przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który dostrzegł w kościele obecnych pielgrzymów ze Szczurowej.

Parafia rozpoczęła także starania o otrzymanie relikwii św. Rity, które zostały uwieńczone sukcesem. Już za miesiąc – 22 maja 2017 r. we wspomnienie św. Rity relikwie tej włoskiej zakonnicy zostaną uroczyście wniesione do kościoła. Początek uroczystości o godz. 18.00.

Relacja na stronie diecezjalnej

Otrzymaliśmy relikwie św. Rity