Dzisiaj

Galeria

"Być dobrym jak chleb" - Igołomia i Kraków

W sobotę, 18 marca 2017 r. ponad 70-osobowa grupa na czele z ks. Michałem oraz siostrami: Gerardą, Krystianą i Domicjaną, udała się na Pielgrzymkę do Igołomi i Krakowa.

Z Kazimierzy Wielkiej wyruszyliśmy o godz. 10.30. Po niecałej godzinie byliśmy już w Igołomi – miejscu urodzenia Adama Chmielowskiego, późniejszego św. Brata Alberta. Tam w kościele, gdzie przyszły święty przyjął Chrzest, została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Tomasz Kaczówka – wikariusz ze Skorzeszyc. Po błogosławieństwie wszyscy obecni w kościele otrzymali poświęcony „Chleb św. Alberta".

Z kościoła udaliśmy się do Muzeum, gdzie Siostra Albertynka pięknie opowiedziała nam o życiu św. Brata Alberta.

Z Igołomi pojechaliśmy do Krakowa. Chcieliśmy nawiedzić kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej – Sanktuarium św. Rity, ale niestety był zamknięty (w sobotę o godz. 14.30!!!!). Ze Skałki udaliśmy się na Rynek, gdzie był czas wolny.

Punktem kulminacyjnym tej Pielgrzymki był udział w Misterium Męki Pańskiej u krakowskich salezjanów. Do Kazimierzy wróciliśmy około godz. 20.30.

Zapraszamy do galerii zdjęć