Dzisiaj

Galeria

IV Kazimierski Kulig za nami

W sobotę, 11 lutego 2017 r. blisko 110-osobowa grupa parafian na czele z ks. Michałem, s. Gerardą i Panem Burmistrzem Adamem Bodziochem udała się do Zakopanego na IV Kazimierski Kulig.

Z Kazimierzy wyruszyliśmy dwoma pełnymi autokarami o godz. 7.00. Około godz. 11.00 byliśmy już w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem – na Krzeptówkach. Tam jeden z miejscowych księży opowiedział nam historię budowy kościoła i powstania parafii. W samo południe uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św.

Z Krzeptówek udaliśmy się na Krupówki, gdzie mieliśmy 3 godziny czasu wolnego. Pogoda nam dopisała – było bowiem bezwietrznie i 2 stopnie Celsjusza na plusie.

O godz. 16.00 ruszyliśmy do Murzasihle, gdzie czekało już nas 12 bryczek, którymi pojechaliśmy do lasu na ognisko. Każdy sam upiekł sobie kiełbaskę.

Ostatnim punktem naszej wyprawy była biesiada w karczmie. Wchodząc do środka witała już nas góralska kapela, która umiliła nam cały wieczór. Miejsce – to co zawsze, Menu – nowe. I tak zjedliśmy: placek po zbójnicku, chleb ze smalcem z ogórkiem, bigos, ciasto i na koniec barszcz z krokietami.

Około godz. 21.00 w imieniu wszystkich zebranych słowa wdzięczności wyraziła p. Halina Bobek i ruszyliśmy w drogę powrotną. Do Kazimierzy dotarliśmy krótko przed północną.

Zapraszamy do galerii zdjęć