1904329
Your IP: 54.224.99.70
Server Time: 2018-04-27 10:51:12

Pielgrzymka do Łagiewnik i Zembrzyc

W sobotę, 12 listopada 2016 r. blisko 70-osobowa grupa parafian na czele z ks. Proboszczem, ks. Wikariuszami, s. Gerardą i s. Krystianą udała się na Diecezjalną Pielgrzymkę do Łagiewnik oraz do Zembrzyc, aby odwiedzić s. Nikodemę.

Z Kazimierzy Wielkiej wyruszyli o godz. 8.30 – pełny autokar i pełny bus. Za niecałą godzinę byliśmy już przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Tam rozpoczęła się Diecezjalna Pielgrzymka.

Relacja na stronie diecezjalnej

Z Łagiewnik udaliśmy się do Zembrzyc. Po drodze stanęliśmy w karczmie „Bida" na Zakopiance, gdzie czekał już na nas suto zastawiony stół: chleb ze smalcem, rosół z makaronem i talerz pełen pierogów – dla każdego 10 sztuk (5 rodzajów). To wszystko zapijaliśmy domowym kompotem. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem...

Kilkanaście minut po godz. 16.00 byliśmy już w Zembrzycach. Przy kościele czekała na nas s. Nikodema – nasza była zakrystianka. Wszystkich bardzo serdecznie powitała. W kościele przywitał nas miejscowy ks. Proboszcz, który opowiedział nam historię parafii. Oczywiście Zembrzyce nie zostawiły nas „na głodzie" (chociaż i tak nie byliśmy głodni). W salkach parafialnych czekały na nas stoły zastawiane słodkościami: była kawa, herbata, pięć rodzajów ciast, słodycze i zimne napoje.

Pani Magdalena Bańdur – w imieniu wszystkich zebranych – podziękowała raz jeszcze s. Nikodemie za pracę w naszej parafii i życzyła wszystkiego dobrego na nowej placówce, z kolei p. Halina Bobek zaśpiewała specjalnie na tę okazję ułożoną piosenkę.

„Dobrze nam w Zembrzycach było, ale do domu by się już wróciło" – pożegnaniom nie było końca. Krótko przed godz. 18.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, która okazała się bardzo śliska. Momentami jechaliśmy 20 km/h. Krótko po godz. 20.00 byliśmy już w Kazimierzy.