Dzisiaj

Galeria

Pielgrzymowaliśmy do Wiślicy

W sobotę, 10 września 2016 r. ponad 20-osobowa grupa na czele z ks. Proboszczem, ks. Michałem, ks. Marianem, s. Gerardą i Panem Burmistrzem udała się do Wiślicy, aby uczestniczyć w Diecezjalnych Obchodach Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

O godz. 9.30 wyruszyliśmy z parkingu obok kościoła. W Wiślicy byliśmy już przed godz. 10.00. Od razu udaliśmy się do Bazyliki, gdzie rozpoczęła się modlitwa różańcowa. 

IMG 5620

Przed rozpoczęciem Mszy św. ks. Michał wraz z Panem Burmistrzem Adamem Bodziochem uczestniczyli w rozmowie w Diecezjalnym Radiu eM Kielce", która była przeprowadzana na żywo".

O godz. 11.00 rozpoczeła się Msza św., której przewodniczył abp Józef Kowalczyk – Prymas Senior. Koncelebrowali ją m.in. Biskup Kielecki Jan Piotrowski, Biskup Senior Kazimierz Ryczan, Biskup Marian Florczyk oraz ponad 80 księży.

Do Kazimierzy wróciliśmy kilkanaście minut po godz. 14.00.

Relacja na stronie diecezjalnej

Galeria zdjęć

 

IMG 5601

IMG 5603

IMG 5605