Dzisiaj

Galeria

25 lat kapłaństwa ks. Dariusza Gącika

Ponad 50 księży pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego i bp. Mariana Florczyka celebrowało Eucharystię z okazji 25-lecia święceń prezbiteratu naszego Rodaka ks. kan. Dariusza Gącika – Wikariusza Generalnego Diecezji Kieleckiej.

Przed Mszą św. Biskup Kielecki dokonał poświęcenia Kaplicy Świętych, która powstała w naszym kościele z okazji przeżywanego Roku Świętego Miłosierdzia i Roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

„Każdy jubileusz obchodzony w tym roku, czy to kapłański, czy małżeński wpisuje się w Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, a punktem odniesienia każdego jubileuszu jest Sakrament Chrztu Świętego" – mówił w homilii bp Piotrowski.

Hierarcha wskazał kim są kapłani. „Bóg czyni kapłanów prorokami i pasterzami nowych czasów (...). Kapłan jest szafarzem Słowa Bożego i głosi Dobrą Nowinę (...). Uświęcenie w prawdzie zbliża kapłana do Eucharystii. Bez Eucharystii nie ma Kapłaństwa (...). Niosąc światu Chrystusa Eucharystycznego – kapłan niesie ludziom to, co najpiękniejsze".

Kielecki ordynariusz przypomniał także pokrótce życiorys ks. Gącika. „Nasz ks. Jubilat pełnił wiele funkcji: posługa wikariuszowska, studia z Prawa Kanonicznego, proboszczowanie i praca w Kurii Diecezjalnej na różnych stanowiskach. Każda z nich była i jest wymagająca, bo wymagająca jest miłość".

„Dziękujemy Ci ks. Dariuszu, że jesteś sługą Bożego miłosierdzia i kapłanem Kościoła Kieleckiego" – zakończył swoją homilii bp Piotrowski.

Jak wiemy - w naszej parafii od maja br. każdego 22 dnia miesiąca odbywają się modlitwy za wst. św. Rity. Po Komunii św. Biskup Kielecki poświęcił przyniesione przez wiernych róże.

Oprawę muzyczną w czasie Mszy św. podjęła orkiestra dęta z Piekar Śląskich pod kierunkiem Klaudiusza Jani.

Ks. Dariusz Gącik urodził się 16 lipca 1966 r. w Krakowie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. 15 czerwca 1991 r. przyjął święcenia prezbiteratu przyjął z rąk Biskupa Kieleckiego Stanisława Szymeckiego. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii św. Jadwigi w Kielcach, następnie został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego. Pełnił funkcję notariusza Kurii Diecezjalnej w Kielcach, rzecznika prasowego diecezji kieleckiej. Przez blisko 3 lata był także proboszczem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kielcach – Słowiku. Od 1 lutego 2015 r. jest Wikariuszem Generalnym i Moderatorem Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"

_______________

Z okazji Jubileuszu Kapłaństwa ks. Dariusza Gącika w zakrystii można nabyć specjalne wydanie Parafianina" - w całości poświęcone ks. Jubilatowi.

W zakrystii lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. można także zapisać się na płytę DVD
z Uroczystości Jubileuszowej.

_______________