Dzisiaj

Galeria

Byliśmy w kinie... i w Mogile

We wtorek, 7 czerwca 2016 r. blisko 60-osobowa grupa parafian na czele z ks. Michałem i ks. Marianem oraz z s. Przełożoną Krystellą i s. Gerardą udała się do Multikina w Krakowie na film pt.: „Bóg w Krakowie".

IMG 2848

Przed wizytą w kinie nawiedziliśmy Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile, gdzie najpierw przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia, potem uczestniczyliśmy w nabożeństwie czerwcowym i pomodliliśmy się przed Krzyżem mogilskim.

IMG 2849

IMG 2852

IMG 2854

IMG 2855

Film „Bóg w Krakowie" rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta, w którym śledzimy losy jego mieszkańców: młodego polityka, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyny szukającej miłości; stojącej na rozdrożu prawniczki specjalizującej się w sprawach rozwodowych; drobnego złodzieja pragnącego ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwa niemogącego doczekać się dziecka; kobiety po przejściach i mężczyzny niepotrafiącego wyzwolić się ze szponów hazardu. Historie, które zostają ukazane na ekranie mówią o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego Miłosierdziem. Siedem epizodów spaja św. Albert Chmielowski, który jest przewodnikiem widza po mistycznym Krakowie.

7736907.3

www.bogwkrakowie.pl