Dzisiaj

Galeria

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
w Tym tygodniu
w Zeszlym tygodniu
w Tym miesiacu
w Zeszłym miesiącu
Łącznie
64
1179
1243
10204
33471
1697149
1775100
Your IP: 54.90.237.148
Server Time: 2018-01-23 02:29:28

Zainaugurowaliśmy kult św. Rity

W niedzielę, 22 maja 2016 r. zainaugurowaliśmy w naszej parafii kult św. Rity. W czasie każdej Mszy św. święciliśmy róże, które można było nabywać wchodząc do kościoła. Rozprowadziliśmy 300 róż.

Dochód ze sprzedaży róż zostanie przeznaczony na dofinansowanie akcji „Bilet dla Brata" i na organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii.

- „Rita należy do najbardziej popularnych świętych na świecie. Przyciąga ludzi strapionych, przygniecionych ciężkimi problemami życia, chorych, samotnych, znajdujących się w sytuacjach z ludzkiego punktu widzenia beznadziejnych" – mówił w homilii ks. Michał. „Św. Rita rozumie ludzi wszystkich stanów, bo za życia doświadczyła tego wszystkiego, co niesie ze sobą życie codzienne, w jej przypadku naznaczone wielkimi trudnościami i cierpieniem".

Przy ołtarzu stanęła okolicznościowa dekoracja z figurą św. Rity, która została zakupiona w Cascii. Figura stanie w tzw. Kaplicy Świętych", która jest przygotowywana w przedsionku kościoła, a która zostanie poświęcona przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego 22 czerwca 2016 r.

Figurę ufundowali uczestnicy tegorocznej Pielgrzymki do Włoch.

W czasie nabożeństw ku czci św. Rity kapłani święcą przyniesione przez wiernych róże, których płatki służą ludziom do okładania ran, przynoszą ulgę w cierpieniu i chorobie.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

rita-plakat

Projekt plakatu: Zdzisław Pilarski