Pielgrzymka do "górnego" kościoła

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego udaliśmy się na Pieszą Pielgrzymkę do Kościoła Jubileuszowego Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej na Odpust. Na pątniczy szlak wyruszyło wraz z ks. Michałem nieco ponad 20 osób.

IMG 0662

Do pielgrzymowania zachęcił nas sam Papież Franciszek, gdy w bulli ogłaszającej Rok Świętym Miłosierdzia napisał: „Pielgrzymka jest znakiem szczególnym w Roku Świętym, ponieważ jest ikoną drogi, którą każda osoba przemierza w czasie swojej egzystencji (...). Stanie się ona znakiem, że również miłosierdzie jest celem, który mamy osiągnąć, a który wymaga zaangażowania i poświęcenia. Pielgrzymka zatem niech stanie się bodźcem do nawrócenia".

IMG 0663

Dziękujemy wszystkim, którzy wyruszyli na pielgrzymkę! Szkoda, że było nas niewielu...

IMG 0668

Relacja na stronie diecezjalnej