Nocna Droga Krzyżowa

Ponad 30 osób pod przewodnictwem ks. Mariusza udało się w piątek, 18 marca 2016 r. na Nocną Drogę Krzyżową Małopolskim Szlakiem św. Jakuba z Czarnocina do Pałecznicy.

O godz. 18.30 pielgrzymi odjechali autokarem z parkingu obok kościoła. O godz. 19.00 w kościele w Czarnocinie rozpoczęła się Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. kan. Marian Fatyga, proboszcz w Skalbmierzu – główny organizator. Po modlitwie pielgrzymi wyruszyli na szlak.

O północy w kolegiacie w Skalbmierzu została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Fatyga. Oprócz ks. Mariusza i ks. proboszcza Zbigniewa Sidła, którzy szli z pielgrzymami Eucharystię koncelebrowali także ks. Dziekan Janusz Mularz i ks. Michał. Przed błogosławieństwem wszyscy kapłani otrzymali od Wójta Gminy Pałecznica znak pielgrzyma – Muszlę św. Jakuba.

Po Mszy św. pielgrzymi wyruszyli na szlak. Nabożeństwo zakończyło się ok. godz. 5.00 w kościele w Pałecznicy.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej!

RELACJA FILMOWA

droga krzyżowa-2016