Dzisiaj

Galeria

Pielgrzymka do Hebdowa i Krakowa

W sobotę, 27 lutego 2016 r. udaliśmy się na kolejną Pielgrzymkę - tym razem do Hebdowa, Mogiły, na Skałkę, do Łagiewnik. Ostatnim punktem kolejnej wyprawy był udział w Misterium Męki Pańskiej u Salezjanów w Krakowie.

Z Kazimierzy wyjechaliśmy o godz. 8.00. Lista uczestników już na wiele tygodni przed wyjazdem była zapełniona. W 50-osobowej grupie, pod kierunkiem księży wikariuszy Michała i Mariusza oraz sióstr Nikodemy i Gerardy, udaliśmy się na pielgrzymi szlak.

Około godz. 8.30 dotarliśmy do Hebdowa. Najpierw wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy Centrum Wiara i Kultura" prowadzone przez Księży Pijarów, a następnie pokłoniliśmy się Matce Bożej Hebdowskiej, gdzie zostaliśmy życzliwie przyjęci przez ks. Józefa Ostręgę, miejscowego proboszcza.

Z Hebdowa pojechaliśmy do Mogiły. Wchodząc do Bazyliki Krzyża Świętego przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia (była to już szósta Brama Miłosierdzia przez którą przeszliśmy jako parafia w tym Roku Świętym). W Mogile spotkaliśmy się z grupą z Kostomłotów, którym przewodził ks. Tomasz Kaczówka wraz z nowym proboszczem ks. Markiem Kwietniem. Zostaliśmy oprowadzeni przez brata cystersa.

Trzecim miejscem, które odwiedziliśmy w czasie tej Pielgrzymki była Bazylika św. Michała Archanioła – Sanktuarium św. Stanisława na Skałce, którym opiekują się Ojcowie Paulini. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od odmówienia modlitwy Anioł Pański, bowiem była już godz. 12.00. Dwóch braci zakonnych oprowadziło nas po kościele, był także czas na prywatną modlitwę.

Ze Skałki skierowaliśmy się do Łagiewnik. Tam w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – w dolnej kaplicy św. Siostry Faustyny (tzw. kaplicy włoskiej) mieliśmy Mszę św., której przewodniczył ks. Michał, a homilię wygłosił ks. Mariusz. Po Mszy św. był czas wolny na spożycie posiłku i na prywatną modlitwę. Wchodząc do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, kolejny raz przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia. O godz. 15.00 uczestniczyliśmy w Koronce do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce udaliśmy się do autokaru.

Ostatnim punktem Pielgrzymki było Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego przy ul. Tynieckiej. Tam uczestniczyliśmy w przepięknym Misterium Męki Pańskiej. Po ponad 90-minutowej sztuce, po owacjach na stojąco, wzruszeni, udaliśmy się do autokaru.

W drodze powrotnej odmówiliśmy Tajemnice Radosne Różańca Świętego i modliliśmy się za tych, którzy mieli z nami pielgrzymować, ale nie mogli z przyczyn losowych, chorobowych oraz z powodu braku wolnych miejsc. Do Kazimierzy wróciliśmy przed godz. 20.00.

Zapraszamy do galerii zdjęć

________________

ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ PIELGRZYMKĘ –
tym razem 2-dniową na obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski
w dniach 15-16 kwietnia 2016 r. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych!

________________