Dzisiaj

Galeria

Szopki krakowskie i Bramy Miłosierdzia

W sobotę, 23 stycznia 2016 r. grupa parafian na czele z ks. Michałem udała się na Pielgrzymkę do Krakowa, aby obejrzeć szopki w znanych kościołach. Nawiedziliśmy dziesięć kościołów i przeszliśmy przez cztery Bramy Miłosierdzia.

O godz. 8.30 wyruszyliśmy z Kazimierzy przy 15-stopniowym mrozie. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bazyliki św. Floriana, gdzie wikariuszem był ks. Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II. Następnie udaliśmy się na Rynek, gdzie był czas wolny.

Kraków powitał nas cieplejszą temperaturą - bo było aż -10 stopni.

Jako, że nasza Pielgrzymka przypadała w Roku Świętym Miłosierdzia – mieliśmy okazję nawiedzić kościoły jubileuszowe archidiecezji krakowskiej. I tak o godz. 10.45 przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia wchodząc do Bazyliki Mariackiej. Po obejrzeniu szopki udaliśmy się przed Krzyż Mariacki, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św.

Po Mszy św. spacerkiem udaliśmy się do Bazyliki Ojców Dominikanów. Tam obejrzeliśmy oczywiście szopkę i pomodliliśmy się przy grobie św. Jacka Odrowąża. Od Dominikanów przeszliśmy na dziedziniec Kurii Metropolitalnej przy ul. Franciszkańskiej 3. Przy pomniku św. Jana Pawła II zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Z Kurii poszliśmy do Bazyliki Ojców Franciszkanów. Tam podziwialiśmy tzw. tradycyjną szopkę krakowską i pomodliliśmy się w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.

Od Franciszkanów poszliśmy do kościoła klasztornego Sióstr Bernardynek. Tam w bocznym ołtarzu znajduje się Figurka Dzieciątka Jezus tzw. Jezus Koletański.

Od Bernardynek poszliśmy do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pomodliliśmy sie także na grobie ks. Piotra Skargi.

Dalej udaliśmy się do kościoła klasztornego Ojców Bernardynów obok Wawelu. Tam zobaczyliśmy najpiękniejszą szopkę ruchomą – prawdziwe dzieło sztuki. Tego nie da się opisać – trzeba zobaczyć zdjęcia...

Kolejnym punktem naszej Pielgrzymki było wejście na Wawel i przejście przez Bramę Miłosierdzia wchodząc do Katedry Wawelskiej. Nie mogliśmy także nie pomodlić się przy grobie Ś.p. Marii i Lecha Kaczyńskich w Krypcie srebrnych dzwonów.

Krótko przed godz. 14.00 byliśmy już w Łagiewnikach i najpierw rozpoczęliśmy naszą wizytę od czasu wolnego. Po krótkim odpoczynku przeszliśmy przez kolejną Bramę Miłosierdzie wchodząc do Bazyliki Miłosierdzia Bożego. Tam uczestniczyliśmy w Koronce.

Z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pojechaliśmy do Sanktuarium św. Jana Pawła II i przeszliśmy przez czwartą już Bramę Miłosierdzia. Po krótkiej modlitwie w kilku kaplicach i obejrzeniu dwóch szopek udaliśmy się do busa, aby powoli wracać do domu. W Kazimierzy byliśmy ok. godz. 17.00.

Zapraszamy do galerii zdjęć