Dzisiaj

Galeria

Jodłowa, Miejsce Piastowe, Dębica, Smęgorzów

W sobotę, 24 października 2015 r. 42 osoby na czele z ks. Michałem i s. Gerardą udały się na Pielgrzymkę do Jodłowej, Miejsca Piastowego, Dębicy i Smęgorzowa. Była to Pielgrzymka dziękczynna za dar Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła.

Tradycyjnie już dołączyli do nas pielgrzymi z Kostomłotów z ks. Tomaszem Kaczówką. Do naszej grupy dołączyli także parafianie z Kościelca, Skorczowa i Chmielnika.

O godz. 7.30 wyruszyliśmy autokarem firmy przewozowej „Muszkieter" na pielgrzymi szlak. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej. Tam serdecznie nas przyjął ks. Proboszcz, który bardzo pięknie opowiedział historię parafii. Usłyszeliśmy kilka świadectw cudów wyproszonych w tym miejscu, m.in. związanych z narodzinami długo oczekiwanego potomstwa, osób chorych na raka. Sanktuarium w Jodłowej jest jedynym takim miejscem w Polsce, które nosi takie wezwanie.

Z Jodłowej udaliśmy się do Miejsca Piastowego. Tam w Sanktuarium św. Michała Archanioła powitał nas kustosz ks. dr Jan Seremak. Po krótkiej historii została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Michał. Po Mszy św. odwiedziliśmy Muzeum i wyruszyliśmy dalej.

Trzecim punktem naszej Pielgrzymki była Dębica – tam odwiedziliśmy pierwszy Dom Generalny Sióstr Służebniczek. W kościele klasztornym odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za nasze Siostry Służebniczki i o nowe powołania do Zgromadzenia. Następnie w kaplicy przyklasztornej krótką prelekcję wygłosiła miejscowa Siostra Przełożona. Pielgrzymka do Dębicy pięknie wpisała się w Rok Życia Konsekrowanego i w Rok Jubileuszowy 120-lecia pobytu w naszej parafii Sióstr Służebniczek.

Z Dębicy pojechaliśmy do Smęgorzowa – rodzinnej miejscowości ks. Tomasza z Kostomłotów. Tam – już można powiedzieć, że tradycyjnie (bo trzeci raz) – zostaliśmy podjęci przez rodzinę ks. Tomasza swojskim chlebem ze smalcem, bigosem i herbatą. Tym razem spotkanie przy stole odbyło się nie w remizie, ale na plebani, której drzwi szeroko otworzył i serdecznie nas przyjął ks. Proboszcz Bogdan Więcek, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.

O godz. 20.30 wróciliśmy do Kazimierzy Wielkiej. Była to ostatnia Pielgrzymka z naszej parafii... w tym roku kalendarzowym :). 


Zapraszamy do galerii zdjęć

Galeria zdjęć Parafii Kostomłoty