Dzisiaj

Galeria

Kielce, Skarżysko-Kamienna, Kałków-Godów

W sobotę, 3 października 2015 r. 30-osobowa grupa parafian na czele z ks. Michałem i s. Gerardą udała się do Kielc, aby uczestniczyć w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca. Nawiedziliśmy także Sanktuaria w Skarżysku-Kamiennej i Kałkowie-Godowie.

O godz. 8.00 wyjechaliśmy z Kazimierzy Wielkiej pięknym autobusem przewozowej firmy „Muszkieter". Około godz. 9.30 dojechaliśmy do Kielc i udaliśmy się na Plac św. Jana Pawła II obok Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Tam spędziliśmy blisko 5 godzin.

Relacja na stronie diecezjalnej

Po skończonych uroczystościach w Kielcach - tradycyjnie już razem z pielgrzymami z Kostomłotów - odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, gdzie czekał już na nas ks. prałat Jerzy Karbownik, kustosz Sanktuarium. Po wysłuchaniu historii parafii i Sanktuarium przeszliśmy do Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

Ostatnim punktem naszej Pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Zwiedziliśmy tam m.in.: kościół, ogrody, Golgotę oraz „Mini ZOO".

Około godz. 21.30 wróciliśmy do Kazimierzy Wielkiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć