1904333
Your IP: 54.224.99.70
Server Time: 2018-04-27 10:52:32

Noc przed obliczem Maryi

W ramach Nowenny przed Peregrynacją Figury św. Michała Archanioła – w piątek, 4 września 2015 r. – po raz drugi w tym roku – w 55-osobowej grupie na czele z ks. Michałem i s. Gerardą udaliśmy się na nocne czuwanie modlitewne na Jasną Górę.

Z Kazimierzy wyjechaliśmy o godz. 16.30. Z racji objazdów do Częstochowy dojechaliśmy ok. godz. 20.00. Od razu udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby przywitać się z Maryją.

O godz. 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Po Apelu rozpoczęło się nocne czuwanie. Najpierw zostały odmówione trzy części Różańca Świętego, które prowadzili kolejno parafianie z Dymin, Baranówka i Posłowic.

Nasza parafia była widoczna, bowiem brat paulin pozwolił nam umieścić nasze logo przed głównym ołtarzem. W ślady za nami poszła także parafia Kostomłoty.

O północny została odprawiona Pasterka Maryja, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Piotrowski. – „Kolejny raz przebywamy na Jasną Górę z naszymi intencjami (...). Poprzez kolejne comiesięczne czuwania, których tradycja sięga 60 lat, chcemy Cię zapewnić Maryjo, że słuchamy Jezusa" – mówił kielecki ordynariusz.

Hierarcha nawiązał do słów papieża Franciszka, który mówił, że „Maryja pragnie, aby dokonała się w nas eksplozja misyjna, eksplozja apostolska, jak w dniu Zesłania Ducha Świętego (...). Każdy z nas ma nieść innym Chrystusa. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana. Czy my o tym wiemy?" – pytał bp Piotrowski.

Po Mszy św. była chwila przerwy i rozpoczęła się Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. prałat Marian Janus – proboszcz parafii św. Stanisława w Kielcach-Barwinku. Następnie parafianie z Podhala odmówili czwartą część Różańca Świętego. Nasze czuwanie zakończyła Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadził ks. kan. Ireneusz Jakusik – proboszcz z Łopuszna.

Kilka minut po godz. 6.00 wróciliśmy do Kazimierzy i udaliśmy się do naszych domów na „nadrabianie nocy".

Zaprasamy do galerii zdjęć