Dzisiaj

Galeria

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
w Tym tygodniu
w Zeszlym tygodniu
w Tym miesiacu
w Zeszłym miesiącu
Łącznie
266
1003
266
6067
20112
1941684
1989744
Your IP: 54.198.3.15
Server Time: 2018-07-23 09:55:46

Pielgrzymka na Kongres Misyjny

Ponad 30-osobowa grupa z kilku parafii naszego dekanatu na czele z ks. Michałem i s. Przełożoną Krystellą uczestniczyła w IV Krajowym Kongresie Misyjnym w Warszawie. Odwiedziliśmy także grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu i grób św. Andrzeja Boboli na Mokotowie.

Tym razem z Kazimierzy wyjechaliśmy bardzo wcześniej, bo już o godz. 4.30 rano. Wraz z naszą grupą pojechali przedstawiciele parafii: Cudzynowice, Kazimierza Mała i Skorczów, dołączyły do nas także dwie panie z Szydłowa i p. Janusz Kamiński – diecezjalny fotograf i kamerzysta. Do Warszawy dotarliśmy ok. godz. 10.00.

Nasza diecezja została przydzielona do dziecięcej stacji kongresowej, która odbywała się na Torwarze. Po zarejestrowaniu grupy, otrzymaliśmy prowiant i udaliśmy się na wyznaczone miejsca w naszym sektorze.

Na początku uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył bp Rafał Markowski, następnie był czas wolny, później Koncert zespołu „Dzieci z Brodą" oraz modlitwa różańcowa. W przerwach na krużgankach odbywały się różne animacje misyjne.

Po zakończeniu wydarzeń na Torwarze udaliśmy się na Żoliborz – do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ostatnim punktem naszej Pielgrzymki było nawiedzenie grobu św. Andrzeja Boboli.

Wracając w autokarze odprawiliśmy Nabożeństwo Fatimskie – z racji 13 dnia miesiąca. Do Kazimierzy wróciliśmy ok. godz. 21.30.


Zapraszamy do galerii zdjęć

Modlitwa u grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"