1904308
Your IP: 54.224.99.70
Server Time: 2018-04-27 10:43:41

Pielgrzymka do Miechowa i Zielenic

W sobotę, 9 maja 2015 r. 20-osobowa grupa parafian na czele z ks. Michałem i s. Gerardą udała się do Miechowa, aby uczestniczyć w II Diecezjalnej Pielgrzymce do „pustego Grobu". Nawiedziliśmy także Sanktuarium w Zielenicach.

O godz. 8.15 wyruszyliśmy sprzed kościoła w Kazimierzy Wielkiej. Około godz. 9.00 byliśmy już w Miechowie. Po zarejestrowaniu grupy w Punkcie informacyjnym rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwszym punktem było nawiedzenie Grobu Bożego poprzedzone adoracją Krzyża Świętego. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Bożogrobców.

O godz. 11.00 rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół Bazyliki, które zakończyło się w samo południe. Po Drodze Krzyżowej był czas na posiłek.

O godz. 13.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Homilię wygłosił biskup Marian Florczyk. Mszę św. koncelebrowało ok. 40 księży. Po kazaniu, przy zapalonych od paschału „Paschalikach miechowskich" odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Ogień zapalony od paschału wiernym rozdali księża biskupi oraz kapłani.

Z Miechowa pojechaliśmy do Zielenic, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Zielenickiej. Obraz jest kopią obrazu Salus Populi Romani i pochodzi z końca XVI w. Koronowany był przez Jana Pawła II w Częstochowie 19 czerwca 1983 r. Historię parafii opowiedział nam ks. dr Krzysztof Kozioł proboszcz i kustosz Sanktuarium.

Do Kazimierzy wróciliśmy około godz. 16.00. Następna Pielgrzymka będzie 13 czerwca 2015 r. – udajemy się do Warszawy, aby uczestniczyć w IV Krajowym Kongresie Misyjnym.

Relacja na stronie diecezjalnej

W sobotę, 9 maja 2015 r. 20-osobowa grupa parafian na czele z ks. Michałem i s. Gerardą udała się do Miechowa, aby uczestniczyć w II Diecezjalnej Pielgrzymce do „pustego grobu”. Nawiedziliśmy także Sanktuarium w Zielenicach.

O godz. 13.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył  biskup kielecki Jan Piotrowski. Homilię wygłosił biskup Marian Florczyk. Mszę św. koncelebrowało ok. 40 księży. Po kazaniu, przy zapalonych od paschału „Paschalikach miechowskich” odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Ogień zapalony od paschału wiernym rozdali księża biskupi oraz kapłani.