Noc przed obliczem Maryi

Ponad 70-osobowa grupa na czele z ks. Michałem i s. Nikodemą udała się 4 maja 2015 r. do Częstochowy, aby uczestniczyć w nocnym czuwaniu przed obliczem Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Przed czuwaniem nawiedziliśmy także „Dolinę Miłosierdzia Bożego" w Częstochowie.

nocne2015a

„Dolina Miłosierdzia" to Sanktuarium u stóp Jasnej Góry, które jest prowadzone przez księży pallotynów. W kościele – wraz z pielgrzymami w Kostomłotów – odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i diecezjalną modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży. Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcie.

nocne2015b

Następnie udaliśmy się na Jasną Górę. O godz. 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Byliśmy – jak zawsze – widoczni dzięki logo z nazwą naszej parafii. Wszyscy, którzy pozostali w domach mogli się z nami łączyć poprzez transmisję w TV TRWAM. Po Apelu rozpoczęło się czuwanie modlitewne.

O północy sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Henryk Makuła – proboszcz i dziekan z Małogoszcza.

Po zakończeniu Mszy św. była chwila przerwy i wróciliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby czuwać dalej. Po godz. 3.00 udaliśmy się do autokaru, by wyruszyć w kierunku domu, ponieważ niektórzy musieli rano pójść do pracy.

Do naszej grupy dołączyli pielgrzymi z Kazimierzy Małej i Cudzynowic – za co im dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Kolejna Pielgrzymka już w sobotę, 9 maja – do Miechowa i Zielenic, a 13 czerwca udajemy się do Warszawy, aby uczestniczyć w IV Krajowym Kongresie Misyjnym i nie tylko - ZOBACZ PROGRAM