1904326
Your IP: 54.224.99.70
Server Time: 2018-04-27 10:50:13

Pielgrzymka do Szczurowej i innych miejsc

W sobotę, 14 marca 2015 r. blisko 50-osobowa grupa parafian na czele z ks. Michałem i s. Gerardą udała się na Pielgrzymkę do Szczurowej, Porąbki Uszewskiej, Bochni, Jadownik i Mogiły. Pogoda niestety nam nie sprzyjała, ale nie narzekaliśmy.

O godz. 8.30 wyjechaliśmy z parkingu obok kościoła. Pierwszym, a zarazem głównym celem naszej Pielgrzymki była Szczurowa. To rodzinna miejscowość Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. W Szczurowej dołączyli do nas pielgrzymki z Kostomłotów wraz z ks. Tomaszem Kaczówką. Razem – jako jedna 150-osobowa grupa rozpoczęliśmy zwiedzanie. Najpierw wraz z ks. proboszczem Wiesławem Majką udaliśmy na cmentarz, gdzie pomodliliśmy się przy grobie rodziców Księdza Biskupa. Następnie ks. Proboszcz zaprosił nas do kościoła. Tam opowiedział nam o historii parafii oraz o naszym biskupie Janie. Chętni mogli nabyć pamiątkowy album o parafii oraz płytę DVD z filmem promującym biskupią parafię w Szczurowej, który został wydany właśnie z okazji biskupiej nominacji ks. prałata Jana Piotrowskiego.

Ze Szczurowej udaliśmy się do Porąbki Uszewskiej. Tam znajduje się Grota NMP z Lourdes. Niestety w zimie jest nieczynna więc Msza św. została odprawiona w miejscowym kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła. Przed Mszą św. ks. proboszcz Józef Golonka opowiedział nam historię Sanktuarium i parafii. Po Komunii Świętej ks. Michał zawierzył Matce Najświętszej dzieło budowy Groty NMP z Lourdes w Kazimierzy Wielkiej. Po Mszy św. przeszliśmy do Groty.

Trzecim miejscem na trasie naszej Pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Tam czekał już na nas ks. Maciej Kanpik – kapelan szpitalny, który oprowadził nas po Bazylice i opowiedział historię parafii i Sanktuarium. Z kościoła udaliśmy się Domu Pielgrzyma „Bursa" na obiad.

Z Bochni pojechaliśmy do Jadownik - rodzinnej parafii s. Gerardy, gdzie nawiedziliśmy kościół św. Prokopa. Pan kościelny wraz z rodzoną siostrą s. Gerardy opowiedzieli nam historię parafii. Z kościoła poszliśmy na cmentarz na grób rodziców naszej siostry.

Ostatnim punktem na trasie dzisiejszej Pielgrzymki było Opactwo Cystersów w Mogile. Zostaliśmy oprowadzeni przez brata kleryka i pomodliliśmy się przy Cudownym Krzyżu Mogilskim.

Na koniec - w imieniu wszystkich pielgrzymów - słowa wdzięczności wypowiedziała p. Halina Bobek. Do Kazimierzy Wielkiej wróciliśmy po godz. 19.00.

Kolejna Pielgrzymka jest już zaplanowana – będzie w sobotę, 11 kwietnia. Odwiedzimy wtedy Piekary Śląskie oraz Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej, Sanktuarium NMP z Lourdes w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach i Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Środowiska Naturalnego w Bujakowie.

Foto: Tommaso Tamburino

Relacja na stronie diecezjalnej