Dzisiaj

Galeria

Pielgrzymka na Ingres i do Synagogi

W sobotę, 29 listopada 2014 r. grupa parafian pod przewodnictwem ks. Dziekana, księży wikariuszy: Michała i Mariusza oraz s. Gerardy udała się do Kielc, aby uczestniczyć w Ingresie do Bazyliki Katedralnej nowego Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

O godz. 8.00 wyruszyliśmy busem z parkingu obok kościoła. Kilkanaście minut po godz. 9.00 dotarliśmy do Kielc – i wbrew krążącym opiniom – zaparkowaliśmy niedaleko Bazyliki Katedralnej obok Wyższego Seminarium Duchownego. W Katedrze byliśmy jednymi z pierwszych więc wszyscy zajęliśmy miejsca siedzące!

Po Mszy św. udaliśmy się do Chmielnika, gdzie zwiedziliśmy Świętokrzyski Sztetl - dawną synagogę żydowską. Na zakończenie naszej Pielgrzymki zjedliśmy 2-daniowy obiad „żydowski": rosół z lanymi kluskami, kopytka z gęsimi pipkami.

Do Kazimierzy Wielkiej wróciliśmy ok. godz. 18.00. Wszyscy, którzy nie pojechali z nami z obawy przed mrozem, tłumem i długim spacerem z parkingu mówimy: Żałujcie żeście nie pojechali!


Relacja z Ingresu na stronie diecezjalnej